Nový rekord v UFC! Odvážná Mexičanka odbojovala 2 zápasy během jediného týdne

Nový rekord v UFC! Odvážná Mexičanka odbojovala 2 zápasy během jediného týdne zdroj: Getty Images

Nejen, že Loopy Godinez odbojovala dva zápasy během sedmi dnů, ale ještě si ten druhý „střihla“ o váhu výš.

Uplynulý turnaj UFC Vegas 40 byl na úchvatné zápasy poněkud skoupý a hlavní zápas večera byl dokonce velkým zklamáním. I přesto má tento turnaj svého hrdinu, respektive hrdinku, kterou je mexická bojovnice Lupita „Loopy“ Godinez. Tato nebojácná slečna stanovila nový UFC rekord a zastínila tak i své mužské kolegy. Odbojovala totiž v UFC hned dva zápasy během jediného týdne, což se nikomu jinému v moderní historii UFC nepodařilo.

Na turnaji UFC Vegas 39, konaném 9. října, se utkala ve slámové váze s argentinskou soupeřkou Silvanou Juaréz. Tu přejela metodou „start – cíl“, kdy ji natlačila na klec a tam ji téměř celé kolo „šikanovala“ na pletivu a na zemi. Loopy má fialový pás v BJJ, čehož využila na konci prvního kola, když vzala své soupeřce záda, ze kterých plynule přešla na armbar, kterým ukončila zápas.

Bylo to její první vítězství v UFC a mexické bojovnici tento úspěch zvedl sebevědomí. Dokonce tak, že se hned za pár dnů přihlásila do dalšího zápasu, který se konal hned další víkend na turnaji UFC Vegas 40. Její nová soupeřka byla brazilská bojovnice Luana Carolina, které kvůli covidu odstoupila původní sokyně a Godinez tak neváhala a chopila se příležitosti znovu bojovat.

Tentokrát to však nebylo ve slámové váze, ale o kategorii výš v muší váze. I přes výraznou výškovou a váhovou převahu Caroliny, předvedla Loopy velice dobrý výkon, kdy první kolo dokonce vyhrála a málem znovu na svou soupeřku vytáhla armbar. Ve dvou zbývajících kolech rozdala Brazilka více úderů, ale Mexičanka ji zase více kontrolovala v klinči. Rozhodčí tak po třech kolech určili jako vítězku Godinez.

I přes porážku ale odvážná Mexičanka ničeho nelituje a je ráda, že mohla zápasit:

„Udělala bych to znovu a znovu! Nelituji toho, miluju to tak moc a nebojím se padnout, protože zase vstanu a půjdu dál!. Moje srdce je plné lásky a cítím se extrémně šťastná za tuto příležitost bojovat v největší organizaci na světě a udělat to dvakrát během sedmi dnů! Máme jen jeden život a je to na tobě, jak jej chceš žít, tak se neboj. Je lepší padnout a naučit se něco nového než se nikdy nedozvědět jak by to bylo! Jděte pro to! Slibuji, že to stojí za pokus,“ napsala Godinez na svůj Instagram.

Touto porážkou si sice trochu pokazila skóre, protože má teď v UFC dvě porážky a jedno vítězství (v úplně prvním zápase v organizaci totiž prohrála s Jessicou Penne), ale dá se předpokládat, že organizace ji odmění za její odvahu a bojovnost a prodlouží ji smlouvu.

Zdroje:  BJPenn.com

Nejnovější články