O’Malley si přisadil k diskuzi o nejlepším boxerovi v UFC, jeho názor vás možná překvapí

O’Malley si přisadil k diskuzi o nejlepším boxerovi v UFC, jeho názor vás možná překvapí Sean O´Malley patří bezesporu mezi nejvýraznější tváře UFC. | zdroj: Profimedia

Jedna z nejvíce řešených otázek v současném světě MMA se týká pozice nejlepšího boxera v UFC. Populární Sean O’Malley přidal na svém podcastu svůj názor.

Sean O'Malley je v mnoha očích velmi kontroverzní postavou, ať už jde o jeho vzhled nebo veřejné vyjadřování. Přesto mu nelze upřít divácky velmi atraktivní styl boje, kdy jeho pět posledních zápasu skončilo předčasným ukončením. Čtyři vítězství, dvě krásné KO, dvě TKO a jednou „měl kliku, že mi přestala fungovat noha“, jak se o prohře s Marlonem Verou Sean vyjadřuje. Jak tedy vyplývá z tohoto výčtu, bantamového bojovníka zdobí v kleci především přesné údery v postoji. A tak je nabíledni, že se na svém youtubovém kanálu v podcastu The BrOMalley Show vyjádřil k otázce, která v současnosti rezonuje světem MMA: „Kdo je nejlepší boxer v UFC?“.

„Teď, pravděpodobně to je Petr (Yan). Max asi taky. Petr tolik neinkasuje. Když se bavíme o nejlepším boxerovi, řekl bych, že je to Floyd Mayweather, dá ránu a nedostane zpátky. Takže v tomhle určitě Petr. Když se ale budeme bavit o tom rozdávat údery a kombinace a kardio, jo, Max tam určitě patří taky,“ reagoval Sean na otázku svého bratra Daniela, kdo je nejlepším boxerem v UFC.

Ruský prozatímní šampión bantamové váhy UFC se na podobném seznamu neobjevil poprvé, spíše se zdá, že je to jméno, na kterém se dokáže shodnout velká část zápasníků. Jen v poslední době ho jako boxerskou jedničku označil například Dustin Poirier, jako nejlepší z aktivních atletů byl taky na seznamu Daniela Cormiera a asi nejpřekvapivější je, že ho ocenil i Conor McGregor, samozřejmě s typickým dodatkem: Yan je dobrý, mám rád jeho styl. Ale rozcupoval bych ho v tom jeho krytu.“

Na druhé straně zmíněný Max Holloway se svým boxerským stylem komunitu spíše rozděluje. Vyčítán mu je hlavně počet úderů, které v průběhu zápasů inkasuje. S tímto názorem přišel před soubojem HollowayRodriguez například již zmíněný McGregor. Po této další přestřelce, kterou Havajec v UFC absolvoval, a po které se stal prvním atletem, který v organizaci rozdal přes 3000 úderů, se ozvala také jednička pérové váhy Alexander Volkanovski.

„Nemůžeš vydržet tolik poškození. Jo, všichni říkají že rozdal 3000 úderů, což je úžasné, respekt za to, ale sám jich dostal pravděpodobně něco mezi jedním a dvěma tisíci, a to se projeví,“ nechal se slyšet Australan v podcastu The MMAHour.

Tohoto aspektu Hollowayova stylu si je vědom i O’Malley. Po poznámce svého bratra, jestli Max nebojuje takhle, protože prostě může věřit své odolné bradě, přidal svůj názor na to, proč populární Havajec inkasuje tolik ran:

„Jo, je to tvrdý z***d. Nevím no, on je dobrý v uhýbání. Akorát jde prostě furt dopředu. Když takhle bojuješ, tak tě prostě trefí. A když rozdáš tolik ran, tak je to tím víc příležitostí, že nějakou schytáš nazpátek.“

Daniel se následně vyjádřil, že bude rád, když Holloway zůstane v pérové váze, protože by se v budoucnu mohl utkat se Seanem, pokud by se jeho bratr postupem času rozhodl přejít do vyšší váhy. Sean ale nevypadal, že by ho tahle představa jeho mladšího bratra nějak lákala. Oproti tomu s Petrem Yanem by se O’Malley v budoucnu rád utkal: „…já a Petr spolu budeme jednoho dne bojovat a bude to masivní fight,“ jak se vyjádřil ve svém dalším podcastu The Timbo SugarShow na začátku listopadu.

To se však nestane v příliš blízké době, protože Sean, přes všechnu svou popularitu, není v současnosti ani v nejlepších patnáctce žebříčku bantamové váhy UFC. A je otázka, jestli se tam v blízké době objeví, případně posune alespoň do Top 10, protože na plánovaném UFC 269 bude bojovat s dalším zápasníkem mimo žebříček, Brazilcem Raulianem Paivou, který bude českým fanouškům známý kvůli tomu, že naposledy nedokázal navážit a ze zápasu s Davidem Dvořákem v muší váze na poslední chvíli odstoupil.

Sean však se svým sebevědomím již vyhlíží další zápas a na Twitteru si už domlouvá další souboj na březen 2022, tentokrát se stylově velmi podobným Adrianem Yanezem. Ten si minulý víkend odnesl společně s Davey Grantem bonus za zápas večera na Fight Night 198. Pokud se tedy toto střetnutí v budoucnu uskuteční, budeme se moci těšit na skvělou postojářskou podívanou.

Zdroje:  Sean Omalley youtube channel

Nejnovější články