Přestřelka v postoji nebude? Gaethje naznačil, že zápas s Fizievem může probíhat jinak, než se očekává

Přestřelka v postoji nebude? Gaethje naznačil, že zápas s Fizievem může probíhat jinak, než se očekává Justin Gaethje si nebere servírky v oktagonu ani mimo něj. | zdroj: Profimedia

Na startovce sobotního turnaje organizace UFC v Londýně figuruje celá řada zajímavých jmen. Obrovský potenciál nese zejména hlavní předzápas, do něhož nastoupí Justin Gaethje (23-4) a Rafael Fiziev (12-1).

Minulý rok v květnu měl Justin Gaethje možnost dojít si pro titul v lehké váze, Charles Oliveira nicméně velmi rychle utáhl smyčku kolem jeho krku a hned v prvním kole ho uškrtil. Gaethje si následně nechal operovat nos, který si zlomil před 13 lety na tréninku, a nyní se vydává zpět na válečnou stezku, jejímž cílem je další titulová šance.

První krok ovšem bude nesmírně těžký. Rozjetý Fiziev ve své MMA kariéře klopýtl pouze jednou, a to během svého debutu v UFC. Od té doby si připsal šest vítězství. Gaethje si dobře uvědomuje, že bude muset čelit elitnímu postojáři. “Je nejlepší z nejlepších,” nechal se slyšet během rozhovoru s novináři během mediálního dne. Vidí ale příležitosti k prosazení vlastní hry. “V určitých situacích mohu udělata větší škody. Myslím, že umím lépe kontrolovat vzdálenost. V sobotu budu muset být perfektní.”

Jedno je naprosto jasné – Fiziev je při chuti. V žebříčku se pohybuje na šesté příčce, zatímco Gaethje brání třetí místo. Pokud by zvítězil, rázem by se ocitl v debatách o dalších titulových vyzyvatelích. A v sobotu bude chtít dokázat, že se s ním opravdu musí počítat. “Očekávám, že se přede mě postaví ten nejlepší Gaethje,” prozradil novinářům. “Chci, aby byl v nejlepší možné formě, chci s ním předvést tvrdou bitvu. Chci krev.” Z jeho odpovědí vyplývá, že si na Američana opravdu hodně věří. “Jdu si pro jeho srdce,” prohlásil také s nadsázkou.

“Podobné věci jsem také říkal, není to tak dlouho,” reagoval Gaethje. “The Highlight” přiznal, že mu Fiziev připomíná jeho samotného pár let nazpět. “Je plný sebevědomí, což je skvělá věc, je mladý, hladový… Je to nebezpečná kombinace.”

 

Na papíře zápas působí jako pozvánka na štípanou v postoji. U Gaethjeho jsou sice často zmiňovány jeho wrestlerské dovednosti, výsledky jednotlivých duelů nicméně působí jako jasný důkaz, že preferuje přestřelky. Fiziev si zase dlouhé roky brousil lokty v thajském boxu. Jak ale Justin upozornil, zápas se nakonec může odehrát podle úplně jiného scénáře. “To, že je to thaiboxer, ještě neznamená, že se mě nepokusí sundat na zem,” prohlásil s tím, že se na tuto eventualitu připravoval. “Pracoval jsem na vstávání a na několika submisích z horní pozice.” Důležitou roli mohou sehrát také Fizievovy rychlé kopy, Gaethje ale věří, že i zde může mít navrch. “Jsou sice rychlejší, ale zase ne tak silné [jako ty moje].”

Ať už zápas dopadne jakkoli, zcela určitě je zaděláno na atraktivní podívanou. Gaethje o svých kvalitách ostatně nepochybuje. “Jsem nejzajímavější bojovník, který kdy vstoupil do oktagonu,” řekl novinářům. Přezdívka “The Highlight” je tedy evidentně na správném místě.

Zdroje:  YouTube UFC

Nejnovější články