Příchod do UFC předpovídal už před 4 lety. Neporažený mistr světa chce být nejmladším šampionem

Příchod do UFC předpovídal už před 4 lety. Neporažený mistr světa chce být nejmladším šampionem Muhammad Mokaev | zdroj: Profimedia

Je mu teprve 21 let, mezi amatéry neměl konkurenci, čistý štít drží i mezi profíky a dokonce si dovolil odmítnout první nabídku od UFC. Sebevědomý Muhammad Mokaev se chce stát nejmladším šampionem v historii UFC.

UFC se pochlubilo novým úlovkem, který posílí už tak nabitou muší divizi. Největší MMA organizace totiž upsala bývalého dvojnásobného amatérského juniorského mistra světa Muhammada Mokaeva a dává do něj velké naděje.

„Muhammad je bojovník muší váhy, na kterého jsem se díval už docela dlouho,“ prozradil matchmaker UFC Mick Maynard. „Ve svých 21 letech má spoustu zkušeností, má téměř 30 zápasů, když zkombinujete jeho amatérské a profesionální zápasy. Je neporažený, dynamický a velice charismatický. Muhammad se vidí jako Khabib z muší váhy. Perfektně zapadne do téhle mladé a zábavné divize.“

Přirovnání s Khabibem není úplně náhodné. Nejen, že je totiž Mokaev původem z Dagestánu, odkud se svým otcem uprchnul do Anglie, když mu bylo 12 let, ale také je v kleci doposud neporažen. I přesto, že je mu teprve 21 let, má už bohaté zápasnické zkušenosti z amatérských turnajů, z nichž má rekord 23-0. V letech 2018 a 2019 vyhrál mladý Dagestánec v organizaci IMMAF dvakrát titul světového šampiona v juniorech a v roce 2020 se chtěl ucházet o seniorský titul. Jenže kvůli covidu IMMAF zrušilo mistrovství světa, a tak se Mokaev vzdal své amatérské kariéry a přestoupil k profíkům.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Muhammad Mokaev (@mokaev_muhammad)

Upsal se organizaci Brave CF, kde se mu nepřestalo dařit a za rok tam získal 6 vítězství bez jediné porážky (s jedním zápasem rozhodnutým jako „no contest“ kvůli neúmyslnému kopu pod pás).

Není tak divu, že byl mladý bojovník na radaru UFC, které mu nabídlo účast v Dana White's Contender Series, aby si mohl svoji smlouvu vybojovat. Jenže Mokaev tenhle „konkurz“ odmítl s tím, že si smlouvu s nejprestižnější MMA organizací už dávno zasloužil:

„Jsem jeden z těch bojovníků, kteří chtějí jít do UFC přímo,“ odůvodnil své rozhodnutí před půl rokem. „Nechci se zúčastnit „Contenders“. Věřím, že prodám více PPV a přitáhnu nejvíc diváků a budu v nejsledovanějším zápase pro UFC ve Velké Británii. Stoprocentně tomu věřím. Nepotřebuju jít přes „Conteder Series“, aby se o mě lidi dozvěděli. Zasloužím si přímou cestu do UFC.“

A jeho tvrdohlavý postoj se nakonec přece jen vyplatil, protože UFC uznalo, že takový talent by byla škoda nevyužít. Zajímavé je, že Mokaev svoji budoucnost v UFC předpovídal už v roce 2018, když napsal na Instagram šéfovi Dana Whiteovi, aby jej sledoval, protože do 4 let bude v jeho organizaci. Nakonec se to talentovanému bojovníkovi povedlo dva měsíce před vypršením pomyslného limitu a teď může ukázat, jak na tom bude v porovnání s těmi nejlepšími.

Muhammad Mokaev sice ještě ani nemá soupeře pro svůj první zápas v UFC, ale už teď míří velice vysoko. Rád by se totiž stal nejmladším šampionem v dějinách UFC a chtěl by zlomit rekord Jona Jonese, kterému se to povedlo ve 23 letech.

Mladý Dagestánec má na splnění tohoto cíle 2 roky, což není úplně nereálné. Kvalita UFC bojovníků je však jinde než v amatérských soutěžích nebo v BCF a bude tak záležet na tom, jak se s ostrou konkurencí Muhammed popasuje. Může se tak stát, že jej jednou uvidíme zápasit i s Davidem Dvořákem, který v UFC zatím vyhrál 3 zápasy a v rámci muší váhy mu aktuálně patří krásná 10. příčka.

Zdroje:  mmajunkie.com , ufc.com

Nejnovější články