Připadalo mi, jako bych opravdu umřel. Derrick Lewis se svěřil s problémy, které ho málem stály život

Připadalo mi, jako bych opravdu umřel. Derrick Lewis se svěřil s problémy, které ho málem stály život zdroj: Profimedia

Na kartě našlapaného turnaje UFC 291 bude válčit také těžkotonážník Derrick Lewis, který si nedávno prošel peklem.

I někteří MMA zápasníci bojující v těžké váze musí shazovat, aby se vešli do limitu 120,2 kilogramů. Dobrým příkladem je Derrick Lewis, jenž je pověstný pro svou dobrou náladu a svérázný smysl pro humor. Na tiskové konferenci před víkendovým turnajem mu ale do smíchu moc nebylo. Rozhodl se totiž, že se svěří s nepříjemnými okolnostmi, které provázely jeho nedávné trápení s váhou.

“Během několika posledních zápasů jsem nebyl zdravý,” prozradil. “Naposledy jsem těsně před vážením odpadl. Omdlel jsem. Trenéři mě museli odnést… Snažili se zajistit, abych zůstal při vědomí.”

Hromotluk dodal, že koncem týdne už neměl žádnou energii, cítil se vyčerpaný. Jeden z přítomných novinářů se zeptal, zda šlo o důsledek nějaké nemoci, Lewis však vysvětlil, že bylo na vině nepromyšlené shazování. “Čekal jsem až na poslední tři dny před vážením, pak jsem začal shazovat,” řekl s tím, že musel svou váhu osekat o více než 11 kilogramů. “Nejedl jsem, jen jsem pil vodu. Měl jsem akorát něco malého k snědku.”

Následně zmínil, že se bojovníci v podobných případech nepouští do zápasu, na což neustále myslel i v kleci. Trenéři sice původně chtěli zápas odpískat, ale jelikož už Lewise stáhli z boje pár měsíců předtím, chtěli se této situaci vyhnout. A proto se společně rozhodli, že do zápasu nastoupí.

Příhoda se však výrazně podepsala na celkové kondici, Sergey Spivac ukončil jeho trápení ve třetí minutě prvního kola, když dotáhl arm triangl. “Je to fakt na nic, protože vím, že jsem ho měl porazit. V tom zápase jsem toho chtěl hodně ukázat, mám pocit, že jsem sám sebe zklamal.”

Lewis si uvědomil, že tímto způsobem už to dál nejde, takže si tentokrát dal více záležet. Už během tiskovky měl váhu údajně splněnou. “Otevřelo mi to oči. Myslel jsem na to celou dobu během zápasu, připadalo mi, jako bych opravdu umřel.”

 

O víkendu si bude chtít napravit reputaci, jeho soupeřem bude Marcos Rogério de Lima. Zdá se ale, že si Brazilce nestihl pořádně nastudovat, na tiskovce si totiž nemohl vzpomenout na jeho jméno. “Mám pocit, že právě teď je ideální příležitost se s ním utkat, i když si nepamatuju jeho jméno.” Lewis dodal, že se mu jméno soupeře po sobotě zcela určitě vryje do paměti.

Dobrá nálada “Černé bestii” rozhodně nechybí. Během rozhovoru se nechal slyšet, že se změny ve shazování pozitivně projevily na jeho figuře. “Tento víkend určitě uvidíte moje břišáky. Určitě. I po vážení budu mít břišáky. Jestli ne, můžete o tom tlachat po zápase.”

Zdroje:  MMA Fighting

Nejnovější články