Procházka viděl vyhrát Blachowicze, teď ale vyhlíží souboj s Pereirou. Je to druhá verze Teixeiry, říká

Procházka viděl vyhrát Blachowicze, teď ale vyhlíží souboj s Pereirou. Je to druhá verze Teixeiry, říká zdroj: Getty Images

Jiří Procházka aktuálně brousí techniku v Thajsku, samozřejmě si ale nenechal ujít víkendový turnaj UFC 291, který nejspíš ukázal na jeho dalšího soupeře.

Turnaj UFC 291 si nenechal ujít ani Jiří Procházka, hlavní předzápas mezi měl totiž určit jeho příštího soupeře. Tím nakonec pravděpodobně bude Brazilec Pereira, byť český bojovník uvedl, že to ještě nebylo potvrzeno. Přiznal také, že nejprve viděl vyhrát Blachowicze, později to ale po debatě s trenéry mírně přehodnotil.

"Občas je tohle v MMA problém. Když chcete jasně vyhrát, musíte to převzít do svých rukou a nenechat to na bodech. Jo, tak to je," připomněl v pořadu The MMA Hour svůj přístup, do zápasů prostě nastupuje s tím, že se od začátku do konce snaží zvítězit před limitem. Dodal ale, že mu bylo jedno, kdo zvítězí a bude jeho dalším protivníkem. Už předtím také pro sport.cz uvedl, že se mu jejich zápas nelíbil a mohli dle jeho názoru předvést daleko lepší výkony.

Teď ale Jiří upřel pozornost směrem k Pereirovi, dokonce si o něm vyměnil několik zpráv se starým známým Gloverem Teixeirou, který "Poatana" trénuje. "Po zápase mi napsal a poslal mi Alexovu fotku, respekt a pojďme na to. Poslal jsem mu fotku z hory od Velkého Budhy, kde jsem v tu chvíli byl, a řekl jsem mu: jo, pojďme na to. Gratuluji Alexovi a pojďme bojovat!"

"Teď po těch zprávách s Gloverem chci bojovat s Pereirou, protože je to jako druhý zápas s Gloverem, který se neuskutečnil. Pereira je jako jeho druhá verze, i když spíš v postoji."

Jiří také prozradil, že už se v tréninku zaměřoval na Hilla, což ale nebude nijak kontraproduktivní. "Speciálně jsem se připravoval na styl, jako má Jamahal. Líbí se mi, jeho styl se mi začal velmi líbit, protože byl velmi jednoduchý – dát sílu do každého úderu. Ale podobný styl má Pereira, jenom trochu vylepšený. Je v něm větší logika," nabídl srovnání obou fighterů. Kdo je lepší bojovník ale posuzovat nechtěl. "Oba dva jsou to silní soupeři. Oba jsou spíš postojáři. Teď je přede mnou Pereira, takže ho beru jako nejlepšího protivníka." Dodal také, že mu po přechodu ze střední (84 kg) do polotěžké divize (93 kg) nepřijde stejný. Do detailů ale pochopitelně zabrušovat nechtěl.

Je pravděpodobné, že se duelu Procházka vs. Pereira dočkáme v prosinci letošního roku. Velké turnaje předtím jsou totiž již zaplněné. Přestože to ještě není oficiální, souboj už rezonuje i u fanoušků v zahraničí. Oba dva pánové si totiž vydobyly pověst válečníků, kteří si nelibují v předzápasových slovních přestřelkách, o to lepší výkony ale následně podávají v oktagonu. Nezbývá tedy, než se na jejich střet těšit.

Zdroje:  The MMA Hour

Nejnovější články