Tai Tuivasa si přišel pro snadné vítězství před domácím publikem, ale Spivac byl proti

Tai Tuivasa si přišel pro snadné vítězství před domácím publikem, ale Spivac byl proti


Miláček domácího publika rychle zjistil, že tenhle zápas nebude snadný

Charismatický Tai Tuivasa je oblíbenec Australanů i Novozélanďanů a jeho boj proti Sergeji Spivakovi měl přestavovat návrat do kolonky vítězů. Tím spíš, že Spivak nevydržel proti Waltu Harrisovi ani minutu. Viděl jsem to podobně a tím se Spivacovi hluboce omlouvám, protože jsem jej v naší redakční analýze odsoudil. Protože Spivak předvedl skvělý výkon.

Když pominu úspěšný kop od Tuivasy, domácí borec byl takticky i technicky mimo. Spivac řetězil jeden takedown za druhým a doslova Tuivasu šikanoval přechodem na zem a bojem na ní. Boj se přesunul do druhého kola a zdálo se, že snad Tuivasa dokáže něco udělat, ale Spivac čekal na další šanci opět přidal dva takedowny. Ten druhy vyústil v dominantní pozici, brutální lokty, které otevřely Tuviasu na několika místech a nakonec i arm triangle choke, kterým Spivac Tuivasu uspal.

tuivasa spivac

Nutno říct, že jak byl Spivak technicky skvělý, tak Tuivasa působil, že neví, co dělat. Jeho obrana proti takedownům byla mizerná a na zemi si neuměl poradit s tím, jak se dostat z jednotlivých situací. Navíc mu velmi rychle došly síly. Skvělé vítězství pro mladého Spivaka!