Tiskovka před UFC 293 přinesla nečekanou hádku i vzájemný respekt bojovníků a pochvalu fanouškům

Tiskovka před UFC 293 přinesla nečekanou hádku i vzájemný respekt bojovníků a pochvalu fanouškům Manel Kape a Israel Adesanya se na tiskovce nečekaně pohádali | zdroj: Getty Images

Na tiskové konferenci před víkendovým turnajem UFC bylo veselo. Rozhořelo se i jedno nečekané nepřátelství.

Už tento víkend se v australském Sydney uskuteční nabitý turnaj UFC 293. Ještě než se ale zápasníci pustí do mnohdy drastického odvodňování, sešli se hlavní aktéři na pódiu ke společné tiskové konferenci, během níž bylo opět rušno, byť se o největší hádku postarala nečekaná dvojice.

Strickland je připraven obětovat oko, aby zvítězil

Sean Strickland už v předchozích rozhovorech zmiňoval, že je připraven být jako Kelvin Gastelum, který s Adesanyou před lety svedl extrémně vyrovnanou bitvu. To se ale podle šampiona nestane. "Nemá na to bradu. Kelvin je Mexičan, ti jsou z jiného těsta," vzdal hold svému dávnému soupeři.

Američan ale dal během tiskovky najevo, že je připraven v zápase nechat všechno. "Jsem připraven dát oběť Bohům, abych s tím za*raným Číňanem bojoval. Jsem připraven být jako Bisping, obětovat oko (Angličan kdysi kvůli zápasení přišel o oko, pozn. red.). Jsem připraven dát cokoliv bude potřeba, protože nereprezentuju jen Ameriku, reprezentuju vás. vy z*rdi. Kdykoliv se něco po*ere, vždycky využiju své platformy, abych za vás mluvil. Když zavíráte do vězení těhotné ženy, tak já o tom mluvím. Když Čína posílá lidi do táborů, tak já o tom mluvím. K čemu ji nepoužívám, je zaprodat se a vydělat peníze. Až vstoupím do klece, tak budu chtít ten pás vyhrát, abych navrátil hrdost střední váze. Mám to, co je k tomu potřeba, a jsem připraven!"

"On bude držet čínskou vlajku a bude přísahat věrnost čínské komunistické straně," rýpal opět do šampiona, který kdysi žil a zápasil v Číně. "Nech si k*rva narůst koule a páteř. Nereprezentuješ svou zemi, ani když bojuješ."

Adesanya si z jeho komentářů nic moc nedělal. Připomněl ale, že Sean býval neo-nacista. Ten reagoval, že si prošel nelehkým životním obdobím, ale udělalo to z něj lepšího člověka. Šampion však cílil i na jiná, současnější, místa.

Spor kvůli energetickému nápoji

Hned po příchodu bojovníků jsme si mohli všimnout, že někteří z nich ze stolu okamžitě sklízeli připravené nápoje Monster. CEO Hans Molenkap má totiž bojovníky využívat k osobní sebepropagaci, a pokud odmítnou, hrozí jim seškrtání sponzorských darů. Proto se někteří v čele s Dominickem Cruzem a Israelem Adesanyou postavili na odpor. Sean Strickland známý energetický nápoj naopak propaguje.

"Kdy jsi se Monsteru upsal, kdy jsi zaprodal svou duši. Řekni mi to. Nedávno jsi prodal svou duši, co?" pálil Izzy do svého soka. "Není to vtipné, že pokaždé, když s někým zápasím, tak je Monster hned podepíše a stane se jejich fanouškem? Víte proč? Protože já jsem se koupit nenechal, neprodal jsem svou duši. Co jsi té prasečí hlavě (Molenkapovi) musel udělat, abys tu smlouvu dostal?" 

Odpovědi jsme se nedočkali.

Nečekaná hádka

Tiskovka samozřejmě nebyla jen o Adesanyovi a Stricklandovi. Nejvíce na sebe upozornil Manel Kape, ex-šampion RIZINu, který se v posledním zápase přes Davida Dvořáka probil do nejlepší desítky muší váhy. V Sydney se měl utkat s pátým Kai Kara-Francem, jenže Novozélanďan nakonec odstoupil kvůli zranění. Na tiskovku se ale přišel podívat a ještě se provokativně postavil přímo před naštvaného Angolana.

"Kai Kara-France je bohužel srab!" rozčílil se Kape, když dostal slovo. "Neseš vinu, protože tenhle kluk (neporažený nováček Felipe dos Santos) bude kvůli tobě v sobotu zabit! Měls tři týdny na to, abys se mnou bojoval, ty malá d**ko! Podívejme se na tebe, ty máš odvahu sem přijít? Postav se, ty s*áči!" vyletěl malý Angolan jako čertík z krabičky a mrštil po Novozélanďanovi flašku.

To už nevydržel Kara-Francův týmový parťák Adesanya a rozhodl se poblíž sedícímu vysvětlit, že existují určité hranice. 

"Sedni si sakra! Co chceš? Rozsekám tě! Zavři hubu," křičel na něj Kape, který byl očividně v ráži. Chvíli se pak dohadovali, než se Adesanya obrátil k publiku a pronesl: "Podívejte se na toho malého trpaslíka, jak se se mnou snaží v**ebat, já tě sakra pohřbím!" 

Jako vítěz z téhle výměny nakonec vyšel nečekaně Strickland, když vzkázal Kapemu "Já tady mám být za blbce, to není tvoje práce."

Manel ale hodlal mít poslední slovo. "Jsi závislák na animovaném pornu," řekl Adesanyovi, který je znám tím, že má rád japonské anime. Šampion ale ustoupil a v nesmyslné přestřelce nepokračoval.

Vedle sedící těžkotonážník Tai Tuivasa se sice dobře bavil, pak ale usoudil, že už měla muší váha pozornosti dost. "Ahoj, Volkove, jak se máš?" zeptal se svého soupeře, který seděl na druhé straně stolu. "Nerozuměl jsem ničemu, co se tady dělo," odpověděl se smíchem ruský dlouhán.

Chvála na australské fanoušky

Zajímavé reakce dokázal z publika vyvolat Američan Austen Lane. Ten se totiž před pár měsíci utkal na domácí půdě s Justinem Tafou. Souboj však po půl minutě ukončil šťouchanec do oka, a tak teď bude mít výhodu domácího prostředí samoánský obr. 

"Čekal, že to bude víc jako ve filmu Rocky 4 a Rusové na mě budou bučet..." pronesl Lane a z publika se okamžitě ozvalo hlasité bučení. "Tady to máme, to je trochu lepší," pochválil jejich reakci. "Ale upřímně, lidi ke mě tady byli milí, chodili si za mnou pro fotky, pomáhali mi v sámošce nakupovat. Nemám pro vás niž než lásku. Můžete mě nesnášet, jestli chcete, ale já Justina respektuju, a proto jsem tady. Nemusel jsem s ním znovu bojovat, ale já jsem chtěl," vysvětlil a fanoušci tleskali. On ale pokračoval a vyjádřil názor na předchozí slovní bitvy. "K čertu se všemi těmi TikTok blbostmi, snažit se tady rozpoutat rvačku... On je tichý, já taky. Budeme prostě bojovat, protože tak to děláme."

Tafa byl stručnější a na otázku, jaký zápas s Lanem očekává, odpověděl: "Je mi to fuk, v tomhle městě si půjdu pro knockout."


UFC 293 startuje v neděli v 00:30 našeho času, hlavní karta je v plánu od 4:00.

Kompletní startovka:

Tai Tuivasa vs. Alexander Volkov 

Manel Kape vs. Felipe Dos Santos 

Justin Tafa vs. Austen Lane 

Tyson Pedro vs. Anton Turkalj 

Prelims:

Carlos Ulberg vs. Jung Da-un 

Jack Jenkins vs. Chepe Mariscal 

Jamie Mullarkey vs. John Makdessi 

Nasrat Haqparast vs. Landon Quinones

Early prelims:

Mike Diamond vs. Charlie Radtke 

Shane Young vs. Gabriel Miranda 

Kevin Jousset vs. Kieffer Crosbie

Zdroje:  Tisková konference UFC

Nejnovější články