UFC 241: Yoel Romero se pokusí zastavit brazilský ničící stroj

UFC 241: Yoel Romero se pokusí zastavit brazilský ničící stroj zdroj: Bloody Elbow

Yoel Romero se o víkendu utká s Paulem Costou a půjde o prezentaci čisté síly a brutálních úderů.

Yoel Romero

Kubanské eso a olympijský medailista z řeckořímského zápasu a zástupce střední váhy Yoel Romero se více než po roce vrací do oktagonu. Natrénováno jistě má, ale vznikají menší dohady, zda po takové době dokázal udržet hmotnost a prosakují informace, že by mohl mít z pátečního vážení trochu strach.

Romero začal s profesionální MMA kariérou v roce 2009 v Německu a přes Strikeforce (kde utrpěl svojí první prohru) se během čtyř let dostal až do UFC. Zde další dva roky drtil a vypínal jednoho soupeře za druhým, což okusili například i Derek Brunson, Lyoto Machida nebo Chris Weidman.

Pak ale přišly problémy s vahou a také Robert Whittaker. S ním nejdříve prohrál na body o dočasný titul, o který dostal šanci bojovat znovu hned po 9 měsících proti Luku Rockholdovi, ale vzhledem k tomu, že přesáhl váhový limit pro titulák, byl z této konfrontace obyčejný duel, kde Romero alespoň jako slabou náplast svého soupeře utloukl.

Romero Whittaker Robert Whittaker - Yoel Romero | zdroj: MMA Junkie

Ten samý problém nastal i v odvetě proti Whittakerovi a i když Kubánec dostal ještě dodatečnou šanci na shození, tak to nezvládl. I tak oba borci předvedli pamětihodnou řežbu, ze které nakonec těsně na body vyšel lépe Whittaker. Bohužel pro Romera, opět kvůli váze, připadly bonusy za ocenění "Fight of the Night", které jsou obvykle určené pro oba dva, pouze vítězi.

Od té doby se Romero údajně potýkal se zraněními a nemocemi a musel kvůli tomu odvolat chystané zápasy proti Paulu Costovi a Ronaldu Souzovi. Teď už by snad ale měl být v plné síle a ze soboty na neděli se objevit opět v ostrém fightu. Když dá váha.

Paulo Costa

Brazilec Paulo Costa má momentálně úplně stejné zápasové manko jako jeho následující soupeř. Nemá za sebou odbojováno sice tolik, ale jeho statistiky a styl mluví za vše, ale o tom až trochu později.

Costa začal s MMA v roce 2012 v domácí Brazílii v rámci menších lokálních turnajů. Už v nich ukazoval, co je jeho hlavní zbraň. Jeho obří svaly, neskutečná energie a především tvrdé bomby. Těmi už v tu dobu vypínal jednoho soupeře za druhým a nikdo se s ním nedokázal dostat ani do druhého kola.

Toho si samozřejmě nemohla všimnou UFC, která mu nabídla v roce 2017 kontrakt a Costa pokračoval v ničivé síle i zde. Až Oluwale Bamgbose dokázal v Brazilcově desátém zápase kariéry vydržet alespoň do druhého kola, kde byl ale nucen jako všichni před ním pod sprchou tvrdých úderů kapitulovat.

Paulo Costa zdroj: Bloody Elbow

Od té doby dokázali do druhého kola vydržet i dva další soupeři mezi nimiž je také jeho poslední, Uriah Hall. Nikdo však dosud nedokázal najít recept, jak Costu zastavit a jeho statistiky začínají být pro soupeře vyloženě děsivé. Vyhrál všech svých dvanáct zápasů kariéry, z toho všechny ukončil před časovým limitem. Jedenáct KO a jedna submise.

Jak jsme zmínili v profilu Romera, oba dva borci už se jednou měli potkat, ale vzhledem k tomu, že Kubánec odvolal. Costovi byl nabízen jako další soupeř jeho krajan Ronaldo Souza, toho ale po chvíli odmítl z důvodu krátké doby na přípravu. 

Zdroje:  tisková zpráva

Nejnovější články