Ukázka prvotřídního MMA! Figueiredo v úžasné bitvě ukořistil šampionský pás, chce ale odvetu v Mexiku

Ukázka prvotřídního MMA! Figueiredo v úžasné bitvě ukořistil šampionský pás, chce ale odvetu v Mexiku I třetí vzájemný zápas mezi Morenem a Figueiredem zvedal diváky ze židlí. | zdroj: Getty Images

Moreno a Figueiredo svedli třetí vzájemný zápas a znovu zvedali diváky ze židlí. Z vítězství se ale tentokrát radoval brazilský vyzyvatel a srovnal skóre. Bude tetralogie?

Souboj o titul muší váhy na turnaji UFC 270 mezi Brandonem Morenem a Deivesonem „Bohem války“ Figueiredem byl ve stínu hlavního klání o titul šampiona těžké váhy, ale svou atraktivností jej s přehledem překonal a oba aktéři si právem vysloužili bonus za nejlepší zápas večera.

O tom, že tento duel bude na ostří nože svědčil agresivní úšklebek na obličeji jinak věčně usměvavého Brandona "Assasin Baby" Morena, který těsně před samotným zápasem soustředěně sledoval svého vyzyvatele naproti v kleci. Zatímco v předchozích dvou zápasech byl Moreno označován jako outsider, dnes tomu bylo jinak a sázkaři mu proti Figueiredovi dávali větší šance než brazilskému bojovníkovi.

Rodák z Mexika se s Brazilcem Figueiredem střetl už dvakrát. Poprvé z toho byla remíza, podruhé vyhrál Moreno na škrcení, ale vždy z toho byl úžasný zápas. A jejich třetí duel nebyl výjimkou.

I tentokrát byl zápas famózní ukázkou novodobého MMA, oba borci byli neustále aktivní a předváděli úžasné výměny v postoji, které kombinovali s takedowny. Na zemi však žádný z bojovníků dlouho nezůstal a po většinu času to byla přestřelka na nohou.

Figueiredo od začátku poodhalil svoji taktiku, když od prvního kola začal okopávat lýtko Morenovy přední nohy. Mexický šampion se naopak soustředil na svůj boxing, kterým trefoval Figueireda i přes inkasované calf-kicky. V divokých, ale technických přestřelkách měl většinou navrch Moreno, který byl o něco rychlejší než Brazilec, ale silově byl na tom lépe „Bůh války“, který dokázal dvakrát srazit Morena na zem.

Ve třetím kole měl Moreno opravdu namále, když jej Figueiredo sejmul tvrdým zadním hákem a otřeseného jej na zemi začal zamykat do D’Arce choku. Mexického šampiona ale zachránil konec kola a tak mohla podívaná pokračovat.

Do pátého kola vstupovali oba bojovníci s vyrovnaným skóre a bylo tak pravděpodobné, že kdo urve poslední část zápasu, stane se vítězem. Moreno začal lépe, když nádherným takedownem strhl svého soupeře na zem. Ale tam jej dlouho neudržel a o chvíli později to byl Figueiredo, který začal mít navrch, když Morena posadil zadním direktem na zadek. Ukončit jej však nedokázal a v závěrečné půlminutě se strhla ostrá přestřelka. Z té vytěžil o něco více mexický šampion, ale na vítězství to nestačilo a knockdown ve prospěch jeho brazilského soupeře přece jen rozhodl zápas.

Deiveson Figueiredo podle bodových rozhodčích vyhrál 3 z 5 kol a stal se novým šampionem muší váhy. I přes drsný trashtalk před zápasem poděkoval „Figgy“ svému soupeři a uznal jeho kvality. Zároveň také řekl, že si to spolu musí rozdat počtvrté, a že je ochoten bojovat na horké půdě v Morenově domovském Mexiku.

V historii UFC ještě nikdy nedošlo mezi dvěma bojovníky ke čtvrtému zápasu, ale v tomto případě by UFC mělo udělat výjimku, protože oba borci jsou neuvěřitelně vyrovnaní a jejich zápasy představují tu nejvyšší úroveň MMA, což jistě ocení každý fanoušek.

Zdroje:  ufc.com

Nejnovější články