Anthony Joshua si konečně připsal vítězství na tvrdé KO, do ringu za ním běžel slavit Conor McGregor

Anthony Joshua si konečně připsal vítězství na tvrdé KO, do ringu za ním běžel slavit Conor McGregor Anthony Joshua právě knockoutoval Roberta Heleniuse | zdroj: Profimedia

Utkání ovládal od samotného počátku, soupeře rozebíral a čekal na svou příležitost. Anthony Joshua ukončil finského veterána v průběhu sedmého kola a slaví druhou výhru v řadě.

Anthony Joshua je zpět. Olympijský vítěz z Londýna a bývalý světový šampion těžké váhy je opět ve skvělé formě. Trvalo to déle, než se očekávalo, ale populární britský boxer přidal do sbírky další highlight své úspěšné kariéry. Na turnaji pořádaném v londýnské O2 Areně ukončil finského rodáka Roberta Heleniuse v průběhu sedmého kola.

Britská a světová dvojka se původně měla utkat v odvetě s Dillianem Whytem. Ten však neprošel antidopingovou kontrolou, a tak museli promotéři narychlo sehnat náhradu. Nabídku přijal právě devětatřicetiletý veterán Helenius. Ten se do ringu vrátil pouhý týden po výhře nad krajanem Mikou Mielonenem, do utkání s Joshuou ale nastupoval v roli obrovského outsidera. Kdyby se mu podařilo Angličana porazit, bylo by to velké překvapení.

Joshua byl v úvodních fázích zápasu tradičně opatrný a kontroloval jeho průběh. Používal především svou přední ruku a držel soupeře dál od sebe. Obecenstvo tím úplně nepotěšil, a dokonce slyšel bučení od domácích fanoušků. Vše napravil v polovině utkání, kdy přesně trefeným úderem poslal „Severskou noční můru“ k zemi. Rozhodčí utkání zastavil v čase 1:27 sedmého kola. Mezi prvními gratulanty byl i Conor McGregor, který utkání sledoval z první řady a samozřejmě na sebe strhnul pozornost. Po skončení se totiž dostavil do ringu, kde dal vítězovi ochutnat svého piva Forged Stout a v dobré náladě vyzval boxujícího rappera KSI k souboji bez rukavic, na ten ale naštěstí nedošlo. 

Ukázkovým knockoutem si Joshua zvedl sebevědomí před dlouho očekávaným soubojem s Deontayem Wilderem, který by měl proběhnout v lednu v Saudské Arábii. AJ by ale rád boxoval minimálně dvakrát ještě letos, uvidíme tedy, kdo se mu v ringu postaví. Vyjádřil se také k tlaku, který na něj někteří fanoušci a experti kladou: „Lidé mě musí nechat na pokoji, tohle je můj čas v ringu. Nechte mě trochu dýchat a dělat, co mě baví. Soupeři jsem řekl, ať přijde znovu bojovat. V moderním boxu je prohra jako sebevražda, ale ten chlap má talent, musel jsem přijít jak na něj, byl to záskok na poslední chvíli. A podle mého skromného názoru může spoustě lidem nadělat velké problémy.

Zdroje:  DAZN

Nejnovější články