Kdyby Usyk nebyl levák, smáznul bych ho jak nic, tvrdí Anthony Joshua

Kdyby Usyk nebyl levák, smáznul bych ho jak nic, tvrdí Anthony Joshua Napoprvé Usyk Joshuu zaskočil, podaří se mu to i napodruhé? | zdroj: Profimedia

Anthony Joshua otevřeně přiznává, že jsou pro něj souboje s levorukými soupeři noční můrou. V odvetě s Oleksandrem Usykem plánuje být agresivnější, v přípravě ničil 13 sparing partnerů.

Být v bojových sportech levákem má své nesporné výhody. Jejich údery například přicházejí z odlišných úhlů a fungují jim lépe jiné techniky než ortodoxním bojovníkům. Navíc jich není mnoho, takže zatímco oni jsou zvyklí trénovat po většinu času s praváky, připravit se na zápas proti tzv. southpaw není vůbec snadné.

Není divu, že spousta leváků to v ringu či oktagonu dotáhla pěkně daleko. Jména jako Many Pacquaiao, Saenchai, Anderson Silva, bratři Diazové či Conor McGregor a také král těžké váhy boxu Oleksandr Usyk, který loni v září zaskočil favorizovaného Anthonyho Joshuu.

Angličan před odvetným soubojem přiznal, že mu vůbec nesedí Ukrajincův postoj s pravou nohou vpředu. "Potřebuji úpravy, abych se vypořádal se southpaw boxery, protože jsou pro mě tihle leváci noční můrou. Přísahám, že kdyby Oleksandr nebyl levák, tak bych ho smáznul jak nic. Na sto procent."

Aby se na svého přemožitele tentokrát lépe připravil, vyměnil dokonce po 10 letech trenéra. Nový kouč Robert Garcia podle Anthonyho rozebírá věci více do hloubky a dává mu mnohem detailnější instrukce. "Poslouchám, nasávám informace jako houba," pochvaluje si britský boxer, druhým dechem ale dodává, že je občas náročné si všechno zapamatovat.

Zároveň ale AJ plánuje být mnohem agresivnější než v prvním zápase. "Dřív jsem chtěl soupeře přebodovat, teď je chci rozdrtit," nechal se slyšet. V přípravném kempu měl 13 různorodých levorukých sparing partnerů. Manažer David Ghansa prozradil, že je Joshua rozhodně nešetřil a mnozí šli k zemi.

Zda to pomůže k tomu, aby se britská superstar vrátila na trůn těžké váhy, se dozvíme v sobotu, zápas by měl začít zhruba v 18:00 našeho času a v sázce bude tentokrát kromě šampionských pásů WBA, IBF, WBO a IBO také The Ring, kterého se nedávno vzdal Tyson Fury.

Zdroje:  The Sun , Daily Mail , Boxingscene.com

Nejnovější články