BJJ už ho nebavilo, tak se mistr světa vrhl na MMA, neporaženého Korejce uškrtil za 2 a půl minuty

BJJ už ho nebavilo, tak se mistr světa vrhl na MMA, neporaženého Korejce uškrtil za 2 a půl minuty zdroj: Getty Images

13krát se stal mistrem světa v brazilském jiu-jitsu, postupem času však Marcus Buchecha vyhořel. Naštěstí ho však chytlo MMA a v něm zatím nedává soupeřům žádnou šanci.

Na dnešním turnaji ONE: Winter Warriors singapurské MMA organizace ONE Championship byly k vidění skvělé výkony, jeden z nich ukázal legendární zápasník brazilského jiu-jitsu Marcus Buchecha.

31letý brazilský těžkotonážník cítil, že po 13 zlatých medailích na mistrovstvích světa v BJJ před sebou už nemá žádnou výzvu, a tak se vrhl do světa MMA.

„Už se mi nechce závodit v jiu-jitsu,“ řekl Buchecha pro server mmafighting.com. Udělal jsem, co jsem tam musel udělat. Ukázal jsem, že na to mám. Nemám tam žádnou výzvu a žádnou touhu znovu závodit, protože jsem tam dosáhl tolika věcí. MMA je nová výzva. Je to něco, co ve mně zase zapaluje oheň. Mám motivaci dělat MMA, ne jiu-jitsu. Pamatuju si jak pro mě bylo těžké najít motivaci trénovat na ADCC (nejprestižnější grapplerská soutěž na světě). Byl jsem vyhořelý. Nechci závodit s tímhle pocitem.“

V MMA ale úspěšný grappler narazil na druhou mízu a zakotvil v jednom z nejlepších gymů na světě, American Top Teamu:

„U MMA se takhle necítím. Každý den jdu do gymu a není to pro mě žádná oběť. Je to radost, užívám si to. Dostávám bídu a učím se každý den. Je to něco, co mi přináší spoustu radosti a cítím, že nejdůležitější věc je motivace. Znovu jsem ji našel a upřímně, u jiu-jitsu jsem ji ztratil.“

Svůj první MMA zápas absolvoval brazilský bojovník v září a do tří minut donutil svého soupeře Andersona Silvu odplácat na north-south choke. I před dnešním zápasem s korejským bojovníkem Kang Ji Wonem Buchecha říkal, že bude vsázet na své jiu-jitsu, ale zároveň se nechtěl spoléhat jen na něj:

„Samozřejmě, pokud se mi povede použít mé jiu-jitsu v zápase, to by byl nejlepší plán. Ale vím, že někdy to je těžké vzít zápas na zem, kde jej chci. Trénuju stejně tolik postoje jako jiu-jitsu. Nechci být jako ti bojovníci, kteří pokud nejsou schopni dostat zápas na zem, tak dostanou pořádně namláceno. Chci být co nejkomplexnějším bojovníkem.“

Také v zápase s Kangem si dokázal Buchecha prosadit svou dominantní disciplínu. Kangovi bylo jasné, že se Brazilec pokusí vzít zápas na zem a byl opatrný. Buchecha na to však šel chytře a nikam se zbytečně nehnal. Tlačil Brazilce před sebou a čekal na svoji příležitost.

Ta přišla záhy, když Kang zkoušel štěstí s lowkickem na vnitřní stranu stehna. Buchecha okamžitě vystartoval dopředu a krásným double leg takedownem vzal korejského bojovníka do svých výsostných vod grapplingu. Tam Kang v half-guardu chvilku odolával, ale Buchecha mu vzal po chvíli záda a v čase 2:27 jej uškrtil těsným rear naked chokem.

„Právě jsem začal, tohle je můj druhý zápas, pořád se učím. Chci se pořád učit růst, den za dnem, krůček po krůčku,“ řekl skromně brazilský bojovník, kterého v kleci ještě určitě uvidíme.

Zdroje:  mmafighting.com

Nejnovější články