Dan Hardy se po 10 letech dočká vysněného comebacku! V boxerském ringu ho uvítá známý podivín

Dan Hardy se po 10 letech dočká vysněného comebacku! V boxerském ringu ho uvítá známý podivín Dan Hardy byl doslova nepřehlédnutelný | zdroj: Profimedia

Psanec Dan Hardy se po dlouhých deseti letech představí v boji před diváky. Ohlášený zápas ale budí lehké kontroverze.

Je to už dvanáct let, co se Dan Hardy střetnul s Georgesem St. Pierrem o titul UFC ve welterové váze. Jenže pak mu byla v roce 2012 diagnostikovaná srdeční vada, Wolff-Parkinson-White syndrom, a kariéra Angličana s přezdívkou Psanec se na dlouhý čas zastavila. Skoro to vypadalo, že už napořád, protože si dříve dost divoký bojovník mimo klec postupem času vybudoval pověst skvělého analytika a komentátora

Ale Dan nikdy odchod do zápasnického důchodu oficiálně neoznámil. Spíše naopak. Jak poznamenal jeho krajan a kolega Michael Bisping, Hardy naposledy bojoval před deseti lety a od té doby pořád mluví o návratu. Ten mu částečně blokovala jeho smlouva s UFC, s nímž měl zvláště v poslední době několik názorových rozmíšek a dokonce se musel rozloučit s pozicí komentátora. Minulý rok se mu však z původního bojovnického kontraktu podařilo vyvázat a navíc mu prý návrat do aktivního zápasení posvětili lékaři.

Takže zbývalo jen najít soupeře a také disciplínu, ve které se bude moci brzy 40letý Angličan předvést. Volba nejspíše nadzvedne pár obočí. Na galavečeru v Manchesteru se totiž 2. července utká s jiným UFC veteránem Diegem Sanchezem v boxerském exhibičním zápase vypsaném na 8 dvouminutových kol v poměrně velkých rukavicích (16 uncí, přičemž standard je 10). 

A proč zrovna tento soupeř? Hardy se dost dlouho snažil o zápas s Tyronem Woodleym, který ale nejspíše po výprasku od youtubera Jakea Paula na boxování zanevřel. Naproti tomu Sanchez prý na nabídku kývnul okamžitě. Důvod asi většinu nepřekvapí, oba borci dostanou za své představení hodně tučnou odměnu.

„Kdybyste dali do kupy všechny moje výplaty z UFC, z tohohle stejně vydělám víc,“ prohlásil na toto téma sám Hardy. Průměrné výplaty se v UFC od dob Angličanovy aktivní kariéry paradoxně příliš nezměnily (fakt, na který Dan velmi často upozorňuje), takže si můžete udělat o sumě obrázek sami.

Přesto prý mohla být částka mnohem vyšší, jak Hardy přiblížil serveru mmafighting:

„Upřímně, tohle je finančně takový zlatý střed, protože to, co nám nabídli za zápas v MMA, bylo ubohé, a to, co nám nabídli za box bez rukavic, bylo třikrát víc než za exhibiční box…Mohl jsem s ním bojovat pod pravidly MMA, ale museli bychom zápasit čtyřikrát až pětkrát, abychom dostali stejné peníze, nebo jsem s ním mohl boxovat bez rukavic a nějak vážně mu ublížit,“ přišel se zajímavým vysvětlením, proč si vybral právě box. Navíc přidal trochu toho trashtalku, i když k sobě mají oba dva vzájemný respekt. 

„Nejspíše ho ukončím údery na tělo a on si to bude pamatovat, když bude padat na podlahu ringu. Nemám zájem zmasakrovat Diega Sancheze, ale budeme mít spolu těžký sparingový zápas a já mu zkusím ublížit, co nejvíc to půjde, bez toho aby to zanechalo trvalé následky, a pak oba dva odejdeme s kapsama plnýma peněz. Nebudeme se muset starat o to h****, co nám platilo UFC. Takže tohle je pro oba z nás takový přelomový bod a myslím, že je Diego za tuhle příležitost stejně vděčný jako já,“ rýpnul si do svého bývalého zaměstnavatele Hardy.

V hlavním zápase večera se pak utkají boxerské legendy Ricky Hatton (42 let) a Marco Antonio Barrera (48 let), oba dva již dlouhé roky v důchodu. A v podobném duchu úsměvné „připomínky starých dobrých časů“ se patrně ponese i celý zápas Hardyho se Sanchezem. Ostatně v boxerském klání bude proti sobě stát kickboxer, který 10 let nebojoval, a wrestler, který si už svůj příděl úderů do hlavy několikanásobně vybral a mnozí by ho už raději viděli pověsit rukavice definitivně na hřebík. 

Pro Dana by to tímto ale nemuselo skončit. Podle svých slov by chtěl aktivně bojovat alespoň dva roky, většina fanoušků by ho ale asi nejradši viděla v klasickém MMA zápase. Nabízelo by se angažmá v organizaci ONE Championship, se kterou má Hardy velmi dobré vztahy. Sám o tom občas mluví a v rozhovoru pro MMA Hour před březnovou akcí ONE: X zmínil dvě zajímavá jména.

„Budu se tenhle víkend pečlivě koukat na zápas Aoki – Akijama , dva chlápci ve stejném věku jako já, mohl by to být potenciální soupeř do budoucna, kdo ví,“ prohlásil s úsměvem. 

Možná trochu zbytečný souboj se Sanchezem by mohl Hardyho dostat po dlouhé pauze do zápasnického tempa a ani se čtyřicítkou na krku by pak v MMA kleci nemusel hrát druhé housle. To koneckonců nedávno potvrdili právě výše zmínění Aoki s Akijamou. Přitom druhý jmenovaný je dokonce o 5 let starší než Angličan.

Zdroje:  mmafighting.com , The MMA Hour

Nejnovější články