Drsné KO naskočeným kolenem v Bellatoru! Soupeř byl v bezvědomí dřív, než spadl na zem

Drsné KO naskočeným kolenem v Bellatoru! Soupeř byl v bezvědomí dřív, než spadl na zem Robert Turnquest šel po tvrdém koleni okamžitě do bezvědomí. | zdroj: Getty Images

Neporažený talent Roman Faraldo si včera připsal další působivé ukončení a prozradil, že se nejednalo o náhodu.

O drsný moment včerejšího turnaje Bellatoru 271 se postaral 28letý americký bojovník Roman Faraldo. Ten zůstal i nadále neporaženým a rozšířil svoji působivou sbírku na 6 vítězství, které všechny ukončil na KO.

Jeho soupeř byl 38letý veterán Robert Turnquest a je nutno říct, že Bellator tímto výběrem dal najevo, že chce mladému Faraldovi dát možnost vylepšit si rekord nad slabším zápasníkem. Turnquest měl totiž do včerejšího zápasu rekord 9 vítězství a 7 porážek a jeho bilance tak nebyla nijak zázračná. Navíc převážil limit do welterové váhy (77 kg) o téměř 3 a půl kila, což ukazovalo, že není v té nejlepší životní formě. To se taky záhy ukázalo i v samotném zápase, který Faraldo i přes nesplnění váhového limitu svého soupeře přece jen vzal.

Faraldo začal zápas sebevědomě a od začátku ukazoval, kdo bude v kleci pánem. Prověřil svého soupeře několika údery i kopy a když od něj nenašel razantní odezvu, začal sám přitvrzovat. Po minutě úvodního kola trefil Turnquesta levým hákem přímo na bradu, což bylo okamžitě znát na Turnquestových roztančených nohách.

Faraldo ale ukázal velkou trpělivost a také zdravou drzost. Na svého soupeře se okamžitě nevrhnul, ale místo toho na Turnquesta ukázal a řekl mu patrně něco ve smyslu „Ta sedla, co?“. Otřesený Turnquest se ale neměl k odpovědi, a tak se Faraldo rozhodl, že zápas ukončí. Rozběhl se proti couvajícímu soupeři a naskočeným kolenem jej tvrdě trefil do hlavy. Tentokrát už šel ale Turnquest v bezvědomí k zemi a dalších úderů nebylo třeba. Toho si byl vědom i sám Faraldo, který když uviděl v bezvědomí ležícího Turnquesta, začal slavit vítězství.

V pozápasovém rozhovoru vítěz prozradil, že u něj nepřipadalo v úvahu, že by zápas i přes nesplnění váhového limitu svého soupeře nevzal:

„Jsem připravený. Je jedno, jestli vážíš víc nebo kolik máš vážit, jdu si za ukončením. Takže jsem si řekl, že do toho půjdu.“

A jaký je podle Faralda recept na virální KO?

„Je to o každodenní přípravě. Mám ty nejlepší trenéry na světě – Paulino Hernandez, Mike Brown, můj bratranec Carlos. Pracujeme na tom každý den. Není to náhoda, tohle bylo připravené, stalo se to z dobrého důvodu,“ řekl Faraldo sebevědomě.

A náhoda to opravdu nebyla. Nejen, že se mu podobné KO naskočeným kolenem povedlo před rokem, když stejnou technikou ve druhém kole sejmul Pata Caseyho, ale Faraldo je také týmový kolega Jorgeho Masvidala z American Top Team, který se před třemi roky proslavil právě famózním knockoutem kolenem proti Benu Akrenovi, kterého uzemnil za 5,9 sekundy. Je tak dost možné, že od svého zkušenějšího a slavnějšího parťáka leccos odkoukal. Na Masvidalovo KO se můžete kouknout zde:

Zdroje:  Bellator.com

Nejnovější články