Kopáče Yaira Rodrigueze čeká po dvouleté pauze v kleci nejtěžší možný soupeř. "Panter" očekává válku

Kopáče Yaira Rodrigueze čeká po dvouleté pauze v kleci nejtěžší možný soupeř. "Panter" očekává válku Charles Rosa vs. Yair Rodriguez | zdroj: Profimedia

Uplynulé dva roky byly pravděpodobně nejtěžším obdobím v životě Yaira Rodrigueze. I díky nim prý ale mexický bojovník vyzrál a je připraven na kariérní posun. Na uvítanou ho čeká skvělý Max Holloway. Zvítězí kopy nebo údery?

Mexický "Panter" Yair Rodriguez má za sebou poměrně těžké období. Od jeho nezapomenutelného KO, kdy v poslední vteřině posledního pátého kola loktem z otočky vypnul "Korejskou Zombie" Chan Sun Junga, neprobíhala jeho kariéra a bohužel ani osobní život tak, jak by si představoval. Od lehce kontroverzního dvojzápasu s Jeremy Stephensem, přes několikrát zmařené střetnutím se Zabitem Magomedsharipovem až po šestiměsíční distanc od USADA za opakované neohlášení místa pobytu. K jeho mizérii navíc přispěl také covid, který zasáhl Yairovo nejbližší okolí velmi silně. Přišel prý o pět členů rodiny.

"Kvůli všem těm věcem, které se staly, jsem dost vyrostl, mentálně a spirituálně," našel na smutném období alespoň nějaká pozitiva mexický bojovník.

Po vypršení šestiměsíční stopky na jaře tohoto roku se zdálo, že je s nepřízní osudu konec. Na červenec si totiž domluvil zápas s Maxem Hollowayem. Ze střetnutí ale bohužel sešlo kvůli zranění bývalého šampióna pérové váhy.

Jenže zápas proti populárnímu Havajcovi, který je zároveň prvním mužem žebříčku pérové divize, je obrovská příležitost, která se jen tak nepouští. „Byl jsem z toho smutný, ale chápal jsem to, protože jsem si taky prošel zraněními. Takže jsem si řekl, OK, počkáme na něho a uvidíme, kdy se vrátí. Řekli mi, že to může být šest měsíců až rok. Já na to, že rok čekat nebudu, ale šest měsíců zvládneme…a teď jsme tady“ řekl k tomu Rodriguez během předzápasové tiskové konference. Skalp legendy B.J. Penna rovněž najdeme ve sbírce Yaira Rodrigueze Skalp legendy B.J. Penna rovněž najdeme ve sbírce Yaira Rodrigueze | zdroj: Profimedia

Vkročit do klece a bojovat po dvouleté pauze s někým jako je Holloway se může zdát jako nepříliš moudré rozhodnutí, diplomaticky řečeno. Novinář Ariel Helwani se mexického bojovníka ve svém podcastu The MMA Hour galantně zeptal: „Skočils do hlubokého bazénu, nebylo by lepší nejdřív pobýt chvíli v brouzdališti?“ Yair ho však totálně odzbrojil. „Ale já už umím plavat,“ odpověděl sebevědomě.

Půjde o stylisticky zajímavé střetnutí dvou elitních postojářů s výborným pohybem. Ale zatímco Holloway spoléhá hlavně na dlouhé kombinace s vysokou frekvencí úderů, sám sebe koneckonců označuje za nejlepšího boxera v UFC, doména Yaira je spíše v excelentních kopech a neortodoxních úderech (sluší se vzpomenout třeba na geniální ukončení Andrého Filiho na UFC 197).

Michael Bisping se na svém YT kanále při rozebírání tohoto zápasu zmínil, že mu Rodriguez řekl, že ve stylu havajského boxera vidí chyby, které by mohl dokázat potrestat. Otázkou je, jestli mu Max dá se svým neustálým tlakem vůbec šanci se k něčemu takovému dostat, protože právě fyzická kondice může být po dlouhé neaktivitě problémem, zvláště v zápase vypsaném na pět kol.

Extra motivaci by Yairovi mohlo dodat vědomí, že v případě výhry by se stal hlavním adeptem na titulový zápas proti Alexanderu Volkanovskimu. Moc se k tomu ale podle svých slov zatím neupíná, na řeči o titulu bude případně spousta času po zápase.

Panter, jak se Rodriguezovi přezdívá, nebude nastupovat do klece jako favorit. Je si toho sám dobře vědom a možná by mu to mohlo svým způsobem pomoct. Minimálně se v tomto duchu vyjádřil u Helwaniho: „Jsem teď bez nervů. Hodně lidí si myslí, že tenhle zápas nevyhraju, takže na mě není žádný tlak, ale uvidíte. Znáte mě, moc nemluvím, ale uvidíte, čeho jsem schopný a myslím, že budete překvapeni.“

"Očekávám válku. Jsem si jistý, že Max nepřinese nic jiného než oheň a může si být jistý, že já udělám to samé. Bude to souboj stylů," láká fanoušky mexický válečník. Zároveň si ale myslí, že v soupeřově stylu našel mezery a dokáže jich využít. "Max je skvělý bojovník, ale pokaždé přináší to stejné, stejnou energii i rytmus. A pokud jste schopni to přečíst, můžete toho využít. A já si myslím, že jeho styl zvládnu využít ke svému prospěchu."

Jestli Yair skutečně překvapí, to uvidíme už dnes večer kolem půlnoci v hlavním zápase UFC Fight Night 197. On sám vzkazuje, že nic není nemožné, pokud tomu skutečně věříte.

Zdroje:  UFC , The MMA Hour

Nejnovější články