Floyd sebral práci ring girl a soupeře posadil na zadek, s přehledem zvítězil i "Pavouk" Silva

Floyd sebral práci ring girl a soupeře posadil na zadek, s přehledem zvítězil i "Pavouk" Silva Floyd Mayweather vs. Don Moore | zdroj: Profimedia

Přestože Floyd Mayweather ukončil profesionální kariéru již před několika lety, v ringu ho stále můžeme vídat v exhibičních utkáních. Přestože s ním tentokrát soupeř nedokázal držet krok, byla to show.

VIP boxerský galavečer na střeše dubajského hotelu, který mělo naživo sledovat jen 20 diváků, se nakonec kvůli úmrtí tamějšího krále přemístil na "Bojový ostrov" v Abú Dhabí, kde se stal přístupný širší veřejnosti. Na startovce byly celkem 4 zápasy.

V tom prvním obhájil Delfine Persoon po vítězství na body šampionský pás WBC super pérové váhy. Publikum následně dostal do varu Badou Jack, kterému na KO krásným přiskočeným hákem stačilo pouhých 46 vteřin.

Následně se v ringu v exhibičním zápase na 8 kol po 2 minutách ukázal také Anderson Silva. Jeden z nejlepších MMA bojovníků historie po vyhazovu z UFC plně přesedlal na box a ve 47 letech ukazuje, že ještě zdaleka nepatří do starého železa.

Tentokrát Silva čelil svému bývalému sparing partnerovi Bruno Machadovi, který aktuálně kraluje MMA organizaci UAE Warriors. Proti "Spiderovi" ale neměl nejmenší šanci. Anderson ukazoval skvělou obranu a s přehledem kontroloval průběh. Postupem kol stupňoval tempo a na konci pátého se rozvášnil tolik, že svého krajana poslal chvíli po závěrečném gongu do počítání.

Souboj ale nakonec skončil remízou, jak to u exhibic bývá pravidlem.

Vrcholem večera byl pak exhibiční duel mezi Floydem Mayweatherem a Donem Moorem. Druhý jmenovaný neměl šanci a legendární neporažený boxer si s ním hrál jako kočka s myší. Během toho si dokonce zvládal povídat s komentátory a hýřil úsměvy, i když se u něj soupeř snažil získat respekt svými výpady. "Money" ale znovu připomněl, že obranu dotáhl k dokonalosti a prakticky žádné údery neschytal. 

Floyd Mayweather sebral práci ring girl Floyd Mayweather sebral práci ring girl | zdroj: Profimedia

Byla to ale show. Před sedmým kolem Floyd dokonce ring girl sebral číslo a prošel se s ním okolo ringu, následně si s dívkou i zatančil. V poslední dvouminutovce pak přitlačil na pilu a Moora dokonce úderem do těla poslal do počítání, ukončit ho ale nedokázal. I jako v předchozím případě ale zápas skončil remízou.

Floyd po zápase prozradil, že ho letos v ringu ještě uvidíme. Nejspíše to bude opět ve Spojených arabských emirátech, jméno soupeře ale neprozradil. Na Twitteru se ale okamžitě přihlásil známý youtuber Jake Paul, který by se dle svých slov nebránil ani souboji s Andersonem Silvou.

Zdroje:  Vlastní

Nejnovější články