Francouz Doumbé rychlým TKO rozvášnil fanoušky v Paříži, přímo do klece ho pak přišel vyzvat exšampion UFC

Francouz Doumbé rychlým TKO rozvášnil fanoušky v Paříži, přímo do klece ho pak přišel vyzvat exšampion UFC Úsměv Cédrica Doumbého mluví za vše | zdroj: Profimedia

UFC může litovat, bývalý hvězdný kickboxer Cédric Doumbé znovu ukázal, že to v MMA nejspíš dotáhne daleko.

Dlouho patřil k největším hvězdám kickboxerské organizace GLORY, i jeho ale zlákala vidina větší slávy a peněz v MMA. Cédric Doumbé se dokonce objevil na startovce premiérového turnaje UFC ve Francii, nakonec byl ale stažen, tamější federace totiž nedovoluje, aby mezi soupeři, kteří mají na kontě méně než 10 zápasů, byl rozdíl více než 4 absolvované duely. Doumbé později uvedl, že měl zároveň zdravotní komplikace. 

Otevřela se tak příležitost pro konkurenční PFL, které Doumbého pohotově podepsalo. Ten navíc nijak netajil, že u nich dostal hned ze startu mnohem lepší peníze. A zatím to vypadá, že se investice vyplatila. Hned v prvním zápase se loni uvedl vítězstvím za pouhých 9 vteřin, které navíc provázela z jeho strany velká show. Jeho druhý zápas sice letos v březnu skončil kontroverzně, když se mu v kleci do nohy zadřela tříska či střepina (psali jsme o tom tady), teď se ale vrátil na vítěznou vlnu dalším rychlým TKO na turnaji Bellatoru (ten totiž nyní patří PFL).

Tam se mu postavil zkušený Američan Jaleel Willis (16-5), někdejší šampion LFA, který byl ale Cédricovi tak trochu předhozen jako potrava, neboť má v posledních letech hodně sestupnou trajektorii. A jeho pád se v Paříži nezastavil. Ačkoliv ale zápas trval jen tři a půl minuty, byla to divočina. Willis se dvakrát neúspěšně pokusil o takedown, pak se mu ale celkem překvapivě podařilo poslat Doumbého k zemi v postoji. Ten se ale od země odrazil jako gumový míček a následujícímu náporu se vyhnul jako zkušený toreador, aby pak sám Američana v přestřelce sundal a dobíjel ho do krytu tak dlouho, až rozhodčí řekl stop.

Hned po zápase do klece zamířil Anthony Pettis, někdejší šampion UFC, aby Doumbého vyzval. "Chci s ním bojovat tady v Paříži," prohlásil. 

"Bojovat se mnou v jiné zemi, to je vražda, je to šílenost. Ale zápasit se mnou v Paříži? Ten chlap je blázen," odpověděl mu Cédric a následně ukázal, že o podporu fanoušků mít doma nouzi rozhodně nebude. Vypadá to, že má PFL zaděláno na hodně zajímavý souboj, který by měl přinést atraktivní bitvu v postoji.

Zdroje:  Bellator MMA

Nejnovější články