Jen pro otrlé! Bojovník odmítl odklepat a ruka to nevydržela

Jen pro otrlé! Bojovník odmítl odklepat a ruka to nevydržela Občas je lepší uznat porážku včas | zdroj: Profimedia

Pro žádného bojovníka není příjemné se vzdát, někdy ale zkrátka není jiná možnost. Někteří jedinci jsou však z jiného těsta a neodplácají ani, když se dostanou do bezvýchodné situace.

Asi každý, kdo někdy zkoušel grappling nebo MMA, ví, že jsou pozice, do kterých se za žádných okolností dostat nechcete, a pokud se to přece jen stane, je lepší přiznat porážku a vzdát se. Pokud to totiž neuděláte, riskujete nepříjemné zranění.

Je to jen pár týdnů, co svět obletělo video z akce Combate Global, na němž Anna Somers křupla ruku Irlandě Galindo. Rekonvalescence v takovém případě kariéru bojovnice zbrzdí daleko víc než případná prohra.

(Video nedoporučujeme sledovat citlivějším jedincům)

Jistý Cole Farsaci, který absolvoval svůj první amatérský zápas na Cage Wars 52, ale výše uvedené video zřejmě neviděl. Jak jinak si totiž vysvětlit, že prostě odmítl plácnout. Soupeř Jahliel Palmer mu nasadil kimuru, z níž se Cole snažil uniknou tím, že se přetočí. To se ale nepovedlo a bylo vidět, že nasezená páka skutečně působí velkou bolest, protože mladík dokonce vyplivl chránič zubů. Zcela nepochopitelně se ale odmítl vzdát. O pár sekund později se mu ruka vykloubila v rameni a zatímco se soupeř radoval ze svého prvního vítězství, on mohl jen křičet bolestí.

(I toto video doporučujeme pouze otrlým jedincům)

Zkrátka ne každý může být jako Tony Ferguson, který něco podobného bez úhony překonal, když se jej snažil upáčit nynější šampion lehké váhy UFC Charles Oliveira. Začínající amatérští bojovníci by měli myslet především na zdraví a sbírat v prvé řadě zkušenosti, takhle je totiž možné, že už Farsaci víckrát bojovat nebude.

Zdroje:  bloodyelbow.com

Nejnovější články