KO za 7 sekund! Boxerská šampionka téměř vyrazila svoji nezkušenou soupeřku z ringu

KO za 7 sekund! Boxerská šampionka téměř vyrazila svoji nezkušenou soupeřku z ringu zdroj: youtube.com

Tohle KO se nikdy nemělo stát. Obrovský mismatch na straně promotérů zapříčinil jeden z nejrychlejších knockoutů v ženském boxu.

Miranda Adkins, 42 letá bojovnice v boxu, nejspíše nebude na uplynulý pátek vzpomínat jako na nejlepší večer její boxerské kariéry. Pokud si z něj vůbec bude něco pamatovat, bude to patrně jen počáteční gong označující start zápasu.

Po sedmi sekundách se totiž jako podťatá skácela k zemi, když jí její soupeřka Seniesa Estrada trefila přesně mířenými a tvrdými údery do hlavy. Výkon mladé Seniesy Estrady nemohl být lepší. Knockoutovat soupeřku v profiboxu za pouhých 7 sekund se jen tak nevidí a za normálních okolností by to byl obrovský úspěch. Jenže okolnosti v tomto zápase nebyly úplně normální.

Jednalo se totiž o obrovský mismatch, kdy promotéři organizace Golden Boy Boxing proti sobě postavili dvě výkonově naprosto odlišné zápasnice.

Miranda Adkins začala s profesionálním boxem ve svých 39 letech a za tři roky nasbírala jednu porážku následovanou 5 výhrami v řadě. To není úplně nejhorší skóre, ale její výhry byly proti ještě méně zkušeným soupeřkám, které neměli s profesionálním boxem v podstatě žádné zkušenosti.

Oproti ní, Seniesa Estrada, je mladá a talentovaná bojovnice, která je ve svých 28 letech na vrcholu sil a drží prozatímní šampionský pás v lehké muší váze. Začala boxovat když jí bylo 8 let a během své amatérské kariéry nasbírala hromadu zkušeností. Ty pak proměnila v profiboxu, kde měla skóre 18 vítězství, z toho 7 KO, bez jediné porážky. Naposledy dokonce porazila do té doby neporaženou olympijskou bojovnici Marlen Esparzu.

Seniesa Estrada zdroj: dailymail.co.uk

Všem mohlo být jasné, že Adkins nemá proti Estradě šanci, a že to bude spíše vražda v přímém přenosu. I přesto californská atletická komise zápas povolila. Nutno říct, že Adkins vzala zápas na poslední chvíli, když původní soupeřka nemohla kvůli zranění kolene nastoupit, ale i tak to neomlouvá atletickou komisi, aby takové mismatche povolila.

„Mám k ní ohromné uznání,“ řekla Seniesa Estrada. „Vykročila a vzala ten zápas. Moje původní soupeřka měla zranění kolene a Adkins ten zápas vzala. Měla jsem více zkušeností než ona, v amatérech i v profesionálech. Jak svoje údery rozjedu, nemůžu je zastavit. Je to boj. Věděla jsem, že to bude knockout, ale nevěděla jsem jak dlouho to bude trvat. Bůh žehnej Adkins, Modlím se, aby byla v pořádku.“

Je pravda, že vinit z tohoto incidentu Estradu není možné, ta jenom dělala svoji práci a zvládla jí dodělat za 7 sekund. Naštěstí Miranda Adkins vyvázla jen s trochu větším otřesem mozku a bude v pořádku.

K incidentu se vyjádřil i věhlasný boxerský trenér Russ Anber:

„Za 40 a více let v boxu jsem viděl hrozné věci. Nicméně tohle jde na vrchol jako jedna z nejhnusnějších a nejodpornějších věcí, které jsem viděl. Ten, kdo je zodpovědný za to, že ta bezmocná žena byla poslána do ringu, by měl být souzen za ublížení na zdraví. Měli byste se stydět!“

Nutno říct, že californská atletická komise je v těchto věcech zkušená a její komisaři moc přehmatů nedělají. Tento ale mohl mít tragické následky.

Zdroje:  mmajunkie.com , bloodyelbow.com

Nejnovější články