Komu není rady, tomu není pomoci. 198kilový obr Zuluzinho schytal další výprask

Komu není rady, tomu není pomoci. 198kilový obr Zuluzinho schytal další výprask Zuluzinho postavou MMA bojovníka moc nepřipomíná | zdroj: Profimedia

Necelý měsíc po kontroverzním zápasu v Bělorusku se veterán Zuluzinho vrátil do klece, ani tentokrát se ale do druhého kola nepodíval.

Naposledy jsme o bezmála 200 kg vážícím Zuluzinhovi slyšeli na začátku září. Tehdy měl obrovskou smůlu, protože ho o takřka jisté vítězství připravilo kontroverzní pravidlo, které ruská organizace AMC Fight Nights zavedla. Boj na zemi je tam totiž omezen na jednu minutu, poté rozhodčí bojovníky automaticky nechá opět postavit, ať už se děje cokoliv. 44letý Brazilec tak sice měl soupeře na lopatě, ale po navrácení do postoje vyfasoval hodně tvrdé KO.

Pro Zuluzinha by bylo dobré dát si delší pauzu, jenže on už měl domluven další zápas v Polsku a nechtěl z něj vycouvat. Postavili tam proti němu dalšího drobečka – "Bombardéra" Serigneho Diu, jemuž váha před zápasem ukázala 152,6 kg.

Samotný zápas moc dlouho netrval. Prvních 5 vteřin zabralo, než k sobě oba bojovníci došli, následně dlouho vyčkávali, než se Dia osmělil k útoku. Zuluzinho nejspíš schytal nějaký úder a skončil na zemi, kde už jen v krytu čekal, až rozhodčí zápas ukončí. Pak ihned opustil klec.

"Bombardier" si tímto vítězstvím vylepšil bilanci na 4-1, jedinou porážku zatím schytal od Mariuzsze Pudzianowského v KSW, všechny ostatní soupeře zničil před limitem. Díky své velikosti navíc přitahuje pozornost, takže ho u našich severních sousedů zřejmě opět brzy uvidíme.

Oproti tomu Zuluzinho by měl vážně přemýšlet o konci kariéry, protože si koleduje o vážné zdravotní následky. Ačkoliv nikdy nedosáhl výraznějšího úspěchu, na scéně se pohybuje už více než dvě dekády a startoval i v kultovní japonské organizaci PRIDE, kde se střetl například s Fedorem Emelianenkem či boxerem Butterbeanem. Otázkou je, zda ho v kariéře nutí nadále pokračovat touha bojovat, nebo spíš snaha vydělat nějaké peníze.

Zdroje:  Vlastní

Nejnovější články