Šílenost! Ruský bojovník se nechal knockoutovat, aby vyhrál zápas. Soupeře jsem přechytračil, radoval se po zápase

Šílenost! Ruský bojovník se nechal knockoutovat, aby vyhrál zápas. Soupeře jsem přechytračil, radoval se po zápase Souboj Mikhaila Gazaeva s Konstantinem Gluhovem ukázal, že v MMA jde zvítězit využitím pravidel ve svůj prospěch. | zdroj: Profimedia

Dnes se podíváme zpátky do minulosti na to, jak lze "správně" zvolenou taktikou snadno a jednoduše zvítězit v MMA zápase.

Před 8 lety se na akci ruské organizace M-1 v ringu domácí Mikhail Gazaev postavil k MMA souboji Konstantinovi Gluhovi z Lotyšska. Pro Rusa to byl teprve třetí profesionální zápas, zatímco jeho soupeř už měl v té době úctyhodných 39 zářezů, přičemž většinu svých soupeřů knockoutoval.

Gazaev dobře věděl, že v postoji nemá nejmenší šanci. Sám měl ale oproti soupeři zkušenosti z klasického zápasu, takže využil pravidel a ihned na začátku si klekl na zem. Díky tomu ho soupeř neměl kopat do hlavy. Zatímco šokovaný Lotyš kroužil okolo a snažil se vymyslet, jak na uzemněného Rusa zaútočit, ten ho po ringu neúnavně pronásledoval a doufal, že jej dostane na zem. To se mu povedlo až na konci kola, ale nic závratného tam pak stejně nesvedl.

Ve druhém kole se situace opakovala a rozhodčí musel oba bojovníky napomenout za neaktivitu. Když ani to nepomohlo, vytáhl z kapsy žlutou kartu. Z publika se ozýval pískot i smích. Někteří textovali svým přátelům, že něco takového ještě neviděli. Ruskému bojovníkovi se nakonec podařilo Lotyše stáhnout na zem, ani tam se však nejednalo o nikterak záživnou podívanou.

Závěrečné třetí kolo ale začalo v úplně jiném tempu. Gluhov chtěl soupeře trefit ještě než si stihne kleknout, jeho highkick Rusovi ale pouze provětral vlasy. Ten pak na oplátku vystartoval po takedownech, aby svého soupeře stáhl na zem. Lotyšský kickboxer mu ale úspěšně utíkal. Následně zkusil klekajícího soupeře opět nakopnout a trefil. Tohle ale bylo proti pravidlům, takže vyfasoval druhou žlutou kartu. Chybu přesto po necelých třech minutách zopakoval. Tentokrát nakopl klečícího soka přímo do hlavy a ten se bezvládně sesunul k zemi. Litevec zvedal ruce nad hlavu a radoval se z vítězství.

To se ale záhy ukázalo jako předčasné, protože byl diskvalifikován za ilegální techniku. Pochopitelně se zlobil. "Celou dobu se vyhýbal boji, v ten moment se zvedal a už neměl tři body na zemi," ospravedlňoval svůj kop. Na oficiálním výsledku to však nic nezměnilo. 

"Myslím, že jsem vyhrál díky své chytrosti, využil jsem pravidla a přechytračil ho. Po právu jsem vyhrál. Kdybych bojoval tak jako jindy, tak bych prohrál, takže jsem vymysleli taktiku, která nám pomohla zvítězit," neskrýval radost vítěz, jehož ale ani domácí publikum bujarým potleskem neodměnilo.

Po téhle zkušenosti odbojoval Gazaev už pouze jediný zápas a kariéru ukončil neporažený s bilancí 3-0. Zato Lotyšský válečník i po čtyřicítce kickboxerské rukavice na hřebík nepověsil. Poslední MMA zápas podle statistik svedl před necelými třemi lety.

Na celý nevšední zápas se můžete podívat zde:

Zdroje:  Vlastní

Nejnovější články