KSW 85 - výsledky a průběh turnaje. Salahdine Parnasse ukázal svou extratřídu a zůstává šampionem

KSW 85 - výsledky a průběh turnaje. Salahdine Parnasse ukázal svou extratřídu a zůstává šampionem Salahdine Parnasse drží pásy dvou váhových divizí KSW | zdroj: Foto: se svolením KSW

Výsledky, průběh a nejlepší momenty turnaje KSW 85, kde byli znovu korunováni Salahdine Parnasse a Ibragim Chuzhigaev.

Salahdine Parnasse vs. Robert Ruchała (o titul pérové váhy, do 65,8 kg)

Francouzský fenomén Salahdine Parnasse se vrátil do pérové váhy, aby obhájil svůj pás proti vyzyvateli a zároveň držiteli prozatimního pásu Robertu Ruchałovi. Domácí hrdina Ruchała, kterého hnala za vítezstvím celá hala, začal velmi dobrým prvním kolem. Na Parnasse vysílál kromě tvrdých kopů na lýtko také několikrát úspěšné údery a lokty z otočky. V jednu chvíli dokonce poslal Salahdina krátce na zem po krátkém pravém háku. Francouz se ale prakticky okamžitě oklepal.

V druhém kole ale převzal šampion zápas do svých rukou. Neustálým tlakem se mu dařilo tlačit Roberta směrem k pletivu a dařilo se mu trefovat dobré kombinace bez toho, aby sám inkasoval. Od třetího kola pak přišla od Francouze naprostá dominance a stále unavenější Robert se pouze ze všech sil bránil, obvykle v nevýhodné pozici na zemi. Klíčový okamžik pak přišel koncem čtvrtého kola, Parnasse vyslal na ležícího Ruchału kop přímo na játra, po kterém nebyl Robert schopen pokračovat.

Francouzský šampion tak profesorským a navíc atraktivním výkonem překazil pohádku domácího hrdiny. Mimo UFC v tuto chvíli těžko hledat lepšího bojovníka pérové váhy, než jakým je Salahdine Parnasse.

Vítěz: Parnasse, TKO (kop na játra), 4. kolo (4:42)


Ibragim Chuzhigaev vs. Bogdan Gnidko (o titul polotěžké váhy, do 93 kg)

Bogdan Gnidko vlétl do KSW jako uragán, když si připsal nejrychlejší KO v historii organizace (5 sekund). Navíc vyhrál všechny své dosavadní zápasy v prvním kole. A s podobným zápalem se vrhnul i do dnešního fightu proti šampionovi Chuzhigaevovi. Po prvnotním oťukávání vzal Bogdan Ibragima na zem a tam se postupně propracoval k pozici na zádech šampiona a chvíli měl dokonce pevně chycené škrcení. Chuzhigaev se ale s vypětím všech sil ubránil a ještě před koncem kola se dokázal vrátit zpátky na nohy.

Gnidko se tak poprvé v kariéře podíval do druhého kola a bylo to znát. Evidentně nechal v první pětiminutovce většinu svých sil a jen s obtížemi vůbec zvedal ruce k úderu či k obraně. Fyzicky dobře na tom ale nebyl ani samotný šampion a celá úroveň fightu tak okamžitě spadla. Přece jen ale našel Chuzhigaev poslední zbytek sil, vzal Bogdana na zem a tam ho zamknul škrcením v arm trianglu. Ukrajinský divočák ale odmítl odklepat a tak jej musel v polobezvědomí osvobodit až rozhodčí.

Před samotným soubojem Ibragim sliboval 22letému Gnidkovi, že jej vezme do hlubokých vod a naučí ho plavat. V zásadě se tak skutečně stalo, ale sám Ibragim si šáhl hodně hluboko, což v pozápasovém rozhovoru vysvětloval zlomeným žebrem v přípravě. S Gnidkem však do budoucna bude nutno rozhodně počítat, minimálně na evropské scéně. Zvláště pokus se naučí lépe hospodařit s energií.

Vítěz: Chuzhigaev, submise (arm triangle), 2. kolo (4:14)

 

Patryk Kaczmarczyk vs. Daniel Tarchila (pérová váha, do 65,8 kg)

Teprve 20letý moldavský zápasník Danu Tarchila byl podle sázkových kanceláří největším outsiderem turnaje. Zápas tak ale rozhodně nevypadal a o pět let starší Kaczmarczyk měl od prvních sekund co dělat. Tarchila byl rozhodně nebezpečnějším v postoji a jeho rychlé kombinace často nacházely Patrykovu hlavu. Polák na to reagoval snahou přenést boj na zem, což se mu v každém kole podařilo. Moldavec ale ukázal překvapivou vyzrálost i v grapplingu a dokázal se ze všech nepříjemných pozic dostat. Bodoví rozhodčí však nakonec přisoudili zápas Kaczmarczykovi, pravděpodobně díky několika minutám kontroly na zemi. Moldavec ale předvedl velmi dobrý výkon a bude zajímavé sledovat jeho další vývoj.

Vítěz: Kaczmarczyk na body

 

Patryk Surdyn vs. Kamil Szkaradek (bantamová váha, do 61,2 kg)

První vrchol večera pro domácí publikum. Rodák z Nového Sadce Kamil Szkaradek se v souboji dvou skvělých grapplerů střetl s Patrykem Surdynem. A diváci mohli být navýsost spokojeni, Szkaradek přejel svého soupeře rozdílem třídy. V prvním kole dokonce i v postoji, poté už ho jen trápil na zemi. Ať zkoušel Surdyn cokoliv, Szkaradek měl vždycky odpověď a byl neustále o krok napřed. Výkonu domácího miláčka chybělo už jen ukončení.

Vítěz: Szkaradek na body

 

Kleber Raimundo Silva vs. Rafał Kijańczuk (domluvená váha, do 95 kg)

Od startu opatrný souboj dvou bojovníků, kteří si jsou vědomi, že jeden jejich úder může celý zápas rychle ukončit. Po úvodních minutách se ale oba osmělili a byl to Kijańczuk, kdo zahrozil první a sérii úderů otřásl Brazilcem Silvou. Nedokázal ale doručit poslední ukončující úder a Kleber měl čas se vzpamatovat. Pár desítek vteřin do konce kola se to naopak povedlo Brazilci. Levým hákem nejspíše zlomil Rafalovi nos, následným pravým jej poslal k zemi, kde přidal zdrcující koleno na hlavu. Poslední úder sice smrděl faulem, ale opakované záběry ukázaly, že byl Polák v dřepu a koleno tedy bylo legální.

Vítěz: Silva, KO (koleno), 1. kolo (4:39)

 

Michał Pietrzak vs. Marcin Krakowiak (welterová váha, do 77,1 kg)

Další zvláštní zápas, který se z velké části odehrál v klinči a v relativně pasivních pozicích. O větši vzrušení se postaral až Krakowiak na konci druhého kola, kdy levým capákem otřásl Pietrzakem, zachránil ho ale konec rundy. Třetí dějství už bylo z obou stran hodně unavené, Krakowiak ho ale opět zakončil lépe. Neforemným předním direktem poslal Michala na zem a tam se jej snažil ukončit gilotinou. Do závěrečného gongu to sice nestihl, pravděpodobně mu ale tato akce zajistila konečně vítězství na body.

Vítěz: Krakowiak na body, nejednotné rozhodnutí (28-29, 28-29, 29-28)

 

Adrianna Kreft vs. Yasmin Guimaraes (muší váha, do 56,7 kg)

Druhý ženský zápas večera nabídl mnohem méne atraktivní podívanou než ten předešlý. Většina z plného počtu tří kol se odehrávala v klinči na pletivu a měla v něm navrch Brazilka Guimaraes. Adrianna Kreft vypadala v kleci poněkud ztraceně, nefungoval jí postoj, v klinči tahala za kratší konec a také pokusy o strhy končily neúspěšně. Yasmin si tak v poklidu došla pro výhru na body.

Vítěz: Guimaraes na body

 

Łukasz Rajewski vs. Wilson Varela (domluvená váha, do 72 kg)

Ryze postojářská válka dvou zástupců divize lehké váhy, který byl však vypsán na domluvenou váhu 72 kg. Přesto se do tohoto limitu polský fighter Rajewski nedokázal vejít a špatné shazování se nejspíše podepsalo na jeho fyzické připravenosti. Varela byl lepší po všechna tři kola, tvrdé kopy na lýtko a na solar se na Łukaszovi začaly brzy podepisovat. V druhém kole viselo ve vzduchu ukončení po masakru Poláka u pletiva, zachránil ho však konec rundy. Ve třetí pětiminutovce jel už Rajewski v zásadě na autopilota a Varela tak jasně vyhrál na body.

Vítěz: Varela na body

 

Wiktoria Czyżewska vs. Sandra Succar (muší váha, do 56,7 kg)

Nejvetší současná naděje ženského MMA v Polsku, teprve 19letá Wiktoria Czyżewska, nastupovala do svého druhého zápasu v KSW jako velká favoritka proti bojovnici Succar z Libanonu. A v prvním kole se skutečně zdálo, že bude mít v zápasu navrch. V postoji byla přesnější a její údery silnější, zvláštně jedovaté kopy na hlavu dělaly Libanonce problémy. Succar hrozila spíše z krátké vzdálenosti dobrými lokty a několikrát se pokusila přenést boj na zem. Wiktoria ale zvládala tyto pokusy ubránit, případně se dokázala dostat rychle zpátky na nohy. Jenže v druhém kole se obraz zápasu diametrálně změnil, Succar vzala velmi rychle Polku na zem a tam ji prakticky celých pět minut hrozila submisemi. Czyżewska sice všechny ubránila, evidentně se ale hodně unavila a ve třetím kole se opět ocitla rychle na zemi, kde se Succar dostala do plného mountu a lokty a údery celý fight ukončila.

Vítěz: Succar, TKO (údery a lokty), 3. kolo (2:34)


Zdroje:  KSW

Nejnovější články