Je to definitivní. Jedrzejczyk informovala UFC, že opravdu končí

Je to definitivní. Jedrzejczyk informovala UFC, že opravdu končí zdroj: Profimedia

Po dlouhých letech na vrcholu si polská bojovnice Joanna Jedrzejczyk užívá život plnými doušky a vzdala se myšlenky na "poslední tanec pro fanoušky".

Doufala, že se ještě jednou vydrápe na vrchol a získá zpět šampionský pás. Jenže Číňanka Weili Zhang ve druhém kole zhasila její naděje skvěle načasovaným backfistem. Když Joanna Jedrzejczyk po tvrdém KO přišla k sobě, sundala si rukavice a položila je do středu oktagonu na znamení, že končí. „Odcházím do důchodu lidi, děkuji vám moc, děkuji vám za vaši podporu. Už je to 20 let. Tento rok mi bude 35 let. Chci být mámou, chci být podnikatelkou, nechci, aby mi to uniklo. Bojuju už dvě dekády, více než polovinu mého života,“ řekla tehdy.

Existovala však naděje, že si to rozmyslí. Koneckonců déle než rok zůstávala v dopingovém programu USADA. I ona sama občas v médiích naznačila, že přemýšlí nad "posledním tancem pro fanoušky". Ten ale zhatilo zraněné rameno, které si vyžádalo operaci. A polská jednička tedy napsala poslední tečku, když soukromě informovala UFC, že oficiálně ukončuje kariéru.

Nechybělo málo a do UFC by se nikdy nedostala

Několikanásobná mistryně světa v thajském boxu sice úspěšně přešla do MMA, tam ale její kariéra málem skončila hned na začátku. "Šest měsíců předtím, než jsem podepsala smlouvu s UFC, jsem opravdu chtěla skončit. Byla jsem na mizině. Trénovala jsem, ale nebyly žádné zápasy," prozradila. Nepomohl ani podpis smlouvy s ženskou organizací Invicta FC. Joanna tedy využila nabídku menší polské organizace a hned poté ji oslovila prestižní Cage Warriors. Manažeři se jí to prý snažili rozmluvit, ale ona si prosadila svou. Favorizovanou soupeřku knockoutovala ve druhém kole a ozvali se jí z UFC.

Během necelého půl roku v nejslavnější organizaci Joanna vyhrála 3 zápasy a usedla na trůn slámové váhy. Pás pak ještě šestkrát obhájila, než ji o něj v roce 2017 připravila Rose Namajunas. Za pár měsíců došlo na odvetu, a i když měla úplně jiný průběh než první zápas, Jedrzejczyk nakonec po pěti kolech prohrála na body. 

Po povinné výhře nad Teciou Torres přišla možnost zabojovat o pás v muší divizi. Tam však narazila na bezchybnou Valentinu Shevchenko, s níž se několikrát potkala na turnajích IFMA v thajském boxu a ani jednou na ni nestačilo. Překvapení se nakonec nekonalo ani tentokrát.

Po dalším povinném vítězství přišla další šance zabojovat o titul. Ten mezitím ve slámové divizi získala Weili Zhang. Psal se březen 2020, když proti sobě stanuly v oktagonu. Nakonec z toho byla nezapomenutelná pětikolová řež, která byla zvolena nejlepším zápasem roku. Bohužel pro Joannu ale dva ze tří rozhodčích viděli zvítězit Číňanku.

Svět pak ochromila pandemie a Jedrzejczyk nehodlala zápasit bez diváků. Na odvetu tak došlo až po dvou letech a titul už nebyl v sázce, neboť Weili dvakrát prohrála s Namajunas. To ale nic neměnilo neubíralo na tom, že se očekávala další památná bitva. Vítězka měla navíc vidinu toho, že následně zabojuje o titul, což se také stalo a Zhang je nyní opět šampionkou.

Soudě podle sociálních sítí to vypadá, že se Joanna v "důchodu" zatím nenudí a užívá si život plnými doušky. Samozřejmě se stále pohybuje okolo bojových sportů a předává své zkušenosti dál. Není sice vyloučené, že by se v budoucnu mohla vrátit, šance je ale mizivá. Zítra totiž oslaví 36. narozeniny a už v kleci po posledním zápase říkala, že by chtěla mít dítě a stát se podnikatelkou.

 

Zdroje:  mmafighting.com

Nejnovější články