Na oslavu výročí slavné bitvy v Rusku zorganizovali hromadnou rvačku 600 na 600

Na oslavu výročí slavné bitvy v Rusku zorganizovali hromadnou rvačku 600 na 600 Bitva u Molodi 600 na 600 | zdroj: FOTO: Onlyfighting

V Rusku pravděpodobně stanovili nový rekord pro největší hromadnou rvačku. Proti sobě tam na louce boxovalo 1200 lidí.

Zatímco v našich končinách jsou hromadné rvačky na polích spojeny s fotbalovými chuligány, v Rusku je povýšili doslova na lidovou zábavu. Kousek od Moskvy se před pár dny odehrála největší taková bitka, kde se proti sobě postavily dvě skupiny čítající na každé straně údajně 600 lidí. K rozlišení týmů posloužila barevná trička, soudě podle videa se mohlo nejspíš pouze boxovat.

Bitva měla být údajně vrcholem oslav k připomínce Bitvy u Molodi, která se odehrála v roce 1572 a Rusové při ní tehdy odrazili útok několikanásobně větší armády krymských Tatarů. Soudě podle reakcí na videu zvítězil černý tým, podle jakých kritérií se tak stalo, nám ale není úplně jasné.

Se skupinovými zápasy se už nějakou dobu čile experimentuje, velkou popularitu si ale pravděpodobně nezískají, neboť nebývají divácky atraktivní a obvykle vyhrává ten tým, který nejrychleji získá početní převahu. První zápas 2 na 2 nedávno v Česku uspořádala organizace Clash of the Stars, která se specializuje na souboje internetových hvězdiček.

Nejnovější články