Něco takového jsme ještě neviděli! Otřesený bojovník v ringu zaútočil na rozhodčího

Něco takového jsme ještě neviděli! Otřesený bojovník v ringu zaútočil na rozhodčího Scéna z BKFC, šampion oslavuje, zatímco poražený útočí na rozhodčího | zdroj: FOTO: Se svolením BKFC

Být rozhodčím v MMA zápase není žádný med, občas se totiž stane, že se připletete bojovníkům do rány.

Hlavním úkolem rozhodčího v bojových sportech je dávat pozor, aby bojovníci dodržovali pravidla, a pokud možno také zabránit zbytečným zraněním. Proto se často snaží být u akce co nejblíže a občas se stane, že nějaký úder omylem schytají. Na turnaji BKFC 62 se ale stalo něco, co jsme ještě neviděli.

V souboji o titul bantamové váhy měl neporažený vyzyvatel Alberto Blas už v polovině tak navrch, že se rozhodčí Sam Burgos raději rozhodl mezi oba bojovníky vstoupit a zápas ukončit. Jenže Keith Richardson byl už v té chvíli zřejmě přepnutý na autopilota. Na rozhodčího tedy začal útočit.

Na videu je sice vidět, že Burgos pár ran schytal, dokázal ale zachovat klidnou hlavu a Richardsona se nakonec i za pomoci dalších podařilo zastavit, takže nikdo nepřišel k úhoně. Vtipný byl také pohled na Blase, který v tu chvíli naplno oslavoval svůj triumf.

Opět se tedy ukázalo, že rozhodčí by měli dělat lidi, kteří bojové sporty sami trénují, aby se v případě nouze dokázali ubránit.

Zdroje:  bareknuckle.tv

Nejnovější články