Nevídané! 5 knockdownů během dvou kol, poraženého od TKO nezachránil ani "tornado kick"

Nevídané! 5 knockdownů během dvou kol, poraženého od TKO nezachránil ani "tornado kick" Fairtex fight - Padetchseuk Fairtex porazil Mohameda Labdiho TKO ve 2. kole | zdroj: Profimedia

V akčních filmech jsou sice podobné techniky k vidění často, v opravdovém boji ale jen zřídka. O to víc ale dokážou překvapit, o čemž se přesvědčil thajský bojovník.

Značka Fairtex je známá všem fanouškům thajského boxu, nejen díky vybavení pro trénink, ale také díky světoznámému gymu, z něhož vzešlo už několik šampionů a kam z domácích luhů a hájů vyráží trénovat například Vladimír "Drákula" Moravčík či mladý talent Andy "Snoopy" Čehovský.

Přestože je tato thajská firma partnerem mnoha organizací, včetně GLORY či ONE, s vlastním turnajem přišla až letos. Premiéra Fairtex Fight s podtitulem "Nová éra" byla ale na své poměry v jistých směrech revoluční.

Akci hostila Mekka thajského boxu - stadion Lumpinee. Ženám na něm bylo dovoleno bojovat teprve loni a stejného privilegia se dočkalo i MMA, které bylo v Thajsku několik let dokonce zakázáno. Fairtex Fight jako svůj hlavní zápas přineslo obojí v jednom. Zápas ale neměl dlouhého trvání, Jada Ketley uškrtila utáhla domácí Thajku Apidet na rear-naked choke už po necelé minutě.

Na startovce bylo ještě dalších 7 zápasů, všechny ale zastínilo klání pod pravidly Muaythai v malých rukavicích mezi Thajcem a Marokáncem.

Domácí Padetsuk začal nečekaně mnohem aktivněji, byl to ale Mohamed Labdi, kdo trefil jako první výraznější údery. Jeho kombinaci přední-zadní ocenil úsměvem a pokynutím hlavy i soupeř, okamžitě se ale dal do protiútoku. O pár vteřin později Marokánce sestřelil zadním hákem.

Po rychlém počítání se pokračovalo, Mohamed se držel statečně, ale po necelé minutě šel opět k zemi. Snažil se sice reklamovat, že to bylo spíše podklouznutí, ale ringový rozhodčí byl neoblomný. Padetsuk byl při chuti a hnal se dokončit rozdělanou práci. Marokánec ale ale zaskočil naskočeným "tornádo kopem", který se jen tak nevidí. Noha přesně trefila cíl v podobě Thajcovy hlavy a ten byl ve velkých problémech.

Ačkoliv ale doslova tančil na nohou, rozhodčí jej nechal pokračovat a do konce kola přežil.

Padetsuk se během krátké pauzy oklepal a druhé kolo začalo opět vyrovnaně. Po necelé minutě ale opět zaúřadovala Thajcova zadní ruka a Marokánec šel opět na zadek. Po počítání chtěl sice pokračovat, ale byl natolik otřesený, že šel po pár vteřinách opět k zemi a čtvrté počítání v zápase znamenalo konec TKO, což Labdi nesl s velkou nelibostí.

Na celý tento šílený duel společně s ostatními zápasy se můžete podívat v záznamu na Youtube.

Zdroje:  Fairtex fight

Nejnovější články