Olympijská boxerka Claressa Shields zvažuje přechod do MMA

Olympijská boxerka Claressa Shields zvažuje přechod do MMA


Další zlatá medailistka z Olympiády zvažuje, zda není MMA tou pravou volbou do budoucnosti.

Opět zabrousíme do boxerské sféry, abychom se za chvíli vrátili k MMA. Tento článek se bude točit okolo jména Claressa Shields. Teprve čtyřiadvacetiletá Američanka už dokázala získat v boxu dvě olympijská zlata, je také dvojnásobnou mistryní světa a dokázala jednou zvítězit v rámci Panamerických her.

Teď už jí tradiční sport přestává bavit a chce zkusit MMA. Navíc míří na nejvyšší mety.  Vše vyvolal její sportovní lékař, který se ji snažil povzbudit a motivovat. Dal jí za úkol najít si někoho, kdo jí alespoň trochu vystraší. Shields si vzala tuto radu k srdci a vzpomněla si i na plno spekulativních dohadů, kdy by ji hodně lidí rádo vidělo proti Amandě Nunes. Vše pak sepsala na svůj twitterový účet.

Claressa Shields

"Tahle pobídka mě donutila zvážit, jestli nevyzkouším UFC. Popravdě už o tom přemýšlím několik let a tohle mě jen dotlačilo k tomu, že jsem se rozhodla to vyzkoušet a udělat. A ohledně spekulací okolo mě a Nunes, mám stejný pocit." Vše navíc podpořil Dana White, který prozradil, že by byl pro, aby se uspořádala ženská verze "The Money Fight." Mužskou už obstaral Conor McGregor s Floydem Mayweatherem.

Shields ale zvažuje, že přejde natrvalo. Nebyla by to první držitelka medaile olympiády, která našla v oktagonu štěstí. Současný šampion muší a bantamové váhy Henry Cejudo má zlato ze zápasu a průkopnice ženské MMA Ronda Rousey zase bronz z juda.

Zdroje:  tisková zpráva