Thajec Tawanchai opět úřadoval, soupeř se po druhém počítání nedokázal postavit

Thajec Tawanchai opět úřadoval, soupeř se po druhém počítání nedokázal postavit Tawanchai vs. Niclas Larsen | zdroj: Profimedia

Hlavní zápas turnaje ONE 158 svedl dohromady vycházející thajskou superstar proti "nováčkovi" z Dánska, ten si však ani neškrtnul.

Teprve 23letý mladík Tawanchai už toho v ringu stihl víc, než většina jiných bojovníků, v roce 2018 se stal nejlepším bojovníkem legendárního stadionu Lumpinee a v pátek nastupoval už do svého 140. zápasu (126 jich vyhrál). V hlavním souboji turnaje ONE 158 se mu postavil nově příchozí Dán Niclas Larsen, který už toho ale má za sebou také celkem dost, o čemž svědčí jeho bilance 61 výher, 12 porážek a 2 remízy. Pozice outsidera mu vyhovovala, chtěl překvapit a udělat si na vycházející hvězdě jméno.

Tawanchai ale o svém vítězství nepochyboval. Proti zahraničním bojovníkům to umí a v malých 4oz rukavicích se z něj stal obávaný knockoutér. Obrana soupeřů si s jeho technicky precizními a neuvěřitelně přesnými útoky z opačného gardu zkrátka neví rady. Arzenál jeho technik je navíc tak široký, že jsou jeho útoky prakticky nečitelné.

"Chci se stát legendou, mistrem světa. Až se bude mluvit o thajském boxu, chci, aby si každý vybavil mé jméno. A pokud máš stejný sen jako já, bude to mezi námi válka. Larsena porazím na 100 procent, knockoutuji ho ve druhém kole," neskrýval tento Thajec trénující v uznávaném P.K.Saenchai gymu sebevědomí.

Larsen vsadil na to, že Tawanchaie zaskočí drtivým nástupem a vlétl do zápasu hodně zhurta, Thajec se ale nenechal rozhodit a už po půl minutě ho kombinací přední hák - zadní přímá poslal do počítání. A od té chvíle přebral otěže. Dán sice zůstával ve hře, ale začínal ztrácet. Tawanchai skvěle střídal pásma útoků, varioval kopy do nohou, těla i na hlavu a jeho údery byly jako řízené střely.

Pro dánského bojovníka to byl údajně první zápas v malých rukavicích, i proto brzy zjistil, že kryt v nich nefunguje tak dobře. Naproti tomu Tawanchai skvěle pracoval se vzdáleností, takže se většině útoků vyhnul a následně se v okamžiku přiblížil a pálil ostrými. V půlce druhého kola opět zaúřadovala kombinace přední hák - zadní direkt a Larsen doslova letěl k zemi. Ačkoliv se hned snažil vstát, nohy ho vůbec neposlouchaly a rozhodčí tak neměl jinou možnost, než zápas odmávat.

Tawanchai si za dominantní výkon vysloužil bonus 50 tisíc dolarů a také titulový zápas proti krajanovi Petchmorakotovi. Kdy se odehraje zatím není jasné. Další turnaj ONE plánuje až na 22. července. Na celý zápas/turnaj se můžete podívat ZDE, na to nejlepší z Tawanchaiových předešlých zápasů a něco málo o něm ve videu níže:

Zdroje:  onefc.com

Nejnovější články