Usyk nebo Dubois? Boxeři tipují vítěze titulového zápasu

Usyk nebo Dubois? Boxeři tipují vítěze titulového zápasu Oleksandr Usyk vs. Daniel Dubois | zdroj: Profimedia

Už dnes se v polské Vratislavi odehraje očekávaný boxerský duel. Ukrajinský šampion Oleksandr Usyk (20-0) bude hájit pásy WBA, WBO, IBF a IBO před Danielem Duboisem (19-1), který je zvyklý vítězit před limitem. Koho favorizují profíci?

Anthony Joshua:

"Každý má šanci, box je krásný sport. Mám pro Usyka velký respekt, vím, jak tvrdě ten chlap maká. Jeho úspěch nebyl náhoda, byl to výsledek tvrdé práce. Ale byla by sranda vidět vyhrát Duboise. Bylo by to jako sen. Určitě mu dávám šanci. Bavíme se tady o těžké váze, tam jsou silné a tvrdé údery. Takže dávám Duboisovi šanci, že něco trefí. Usyk nespoléhá na sílu, aby vás knockoutoval, těží ze svých schopností. Když ho necháte, tak vás bude vypinkávat. Budu fandit Duboisovi, potenciálně může vrátit titul zpět na naši půdu."

Deontay Wilder:

"Podle mě to Usyk ukončí knockoutem. Myslím, že to bude v osmém kole, jakmile se vzájemně načtou."

David Haye:

"Dubois má velkou šanci. Je to těžká váha, je mladý, čerstvý a velký. Má ránu."

"Pokud s Usykem chcete hrát jeho hru, jak to zkoušel dvakrát Anthony Joshua, tak z toho vyjdete přinejlepším jako druhý. Dubois by se měl podívat, jak na to šel Chisora – využíval své velikosti a dobré brady, nechtěl s Usykem boxovat na dálku."

Joe Joyce (boxoval s Duboisem i Usykem):

"Myslím, že Usyk okolo Duboise bude tancovat a ten ho nebude schopný zasáhnout. Nedokázal trefit ani mě, když jsme spolu boxovali, takže určitě netrefí Usyka."

"Je tu malá šance, že ho Dubois trefí nějaký tvrdým úderem, ale já to tak prostě nevidím."

Shane McGuigan (bývalý Duboisův trenér):

"Dubois je těžší soupeř než Anthony Joshua, má podle mě tvrdší údery, nebojí se, ale zároveň je lépe zasažitelný, není tak technický a neboxoval na takovéhle úrovni. Ale má stoprocentně šanci něco trefit. Je sakra nebezpečný v prvních čtyřech, pěti kolech. Ale jakmile se Usyk dostane do rytmu, pokud nepadne během prvních kol, tak to bude spíš v jeho prospěch. Duboise ale nemůžete odepisovat, nikdy jsem neviděl lidi knockoutované tak, jak je knockoutuje on. Má fenomenální údery, ale musí se trefit. Jestli se Usykovi povede prosadit ten styl jako s Joshuou, bude se hodně hýbat, tak to bude hodně jednostranné." 

Frazer Clarke:

"Dubois má ránu jako, když kopne kůň."

"Tipuji Usyka, jsem jeho fanoušek, ale rád bych viděl Daniela vyhrát, hodit jim do toho vidle. Je to krajan, byl se mnou kdysi v národním týmu, je to dobrý, tichý chlapík a doufám, že vyhraje. Budu mu držet palce."

Gerald Washington (spároval s oběma):

"Vyhraje ten, kdo bude hůře zasažitelný. Není to o tom, kdo má tvrdší údery. Každý v těžké váze je velký a silný, každý má tvrdé údery. Usyk má všechno, zvítězí. 

Zdroje:  Essentially Sports , talkSport

Nejnovější články