Videa z tréninků "Íránského Hulka" vyvolávají u fanoušků smích i obavy, mnozí nevěří, že k boxerskému klání nastoupí

Videa z tréninků "Íránského Hulka" vyvolávají u fanoušků smích i obavy, mnozí nevěří, že k boxerskému klání nastoupí Íránský Hulk se jednu dobu chtěl dostat do UFC, váhový limit těžké váhy 120 kg by ale asi nesplnil | zdroj: Profimedia

Obří Íránec se před premiérou v ringu chlubí svéráznými tréninky, pochybovat o jeho kvalitách začal i soupeř.

Začátkem dubna by se v Londýně měl uskutečnit jeden z největších boxerských duelů letošního roku, alespoň tedy, co se rozměrů jeho aktérů týče. Sajda Gharibi, přezdívaný jako "Íránský Hulk", aktuálně váží okolo 135 kg (původně údajně 180), jeho soupeř Marty "Nejstrašnější muž světa" Ford o něco  málo méně. Je ale možné, že oba do zápasu ještě něco shodí, protože na sociálních sítích často sdílejí videa ze svých tréninků.

Alespoň Ford, který se objevil například v posledním dílu série Rychle a zběsile, působí, že vzal přípravu opravdu seriózně a spolupracuje s profesionálními trenéry.

Oproti tomu videa dokumentující přípravu Gharibiho působí občas jako z parodie na film Rocky. Navíc místy působí jaksi zrychleně.

Síla mu ale upřít nelze. Sám dokonce prohlásil, že ho ruce z úderů bolí tolik, že nemůže spát. Není divu, když namísto boxovacího pytle občas láme kosti. Někteří ale správně podotkli, že zatímco úder vedl levou ruku, ve videu následně ukazuje pošramocenou pravačku.

Není se tedy čemu divit, že mnozí fanoušci začínají pochybovat o tom, zda Hulk k souboji vůbec nastoupí. Ford zase přiznal obavy o jeho zdraví, pokud se proti sobě v ringu skutečně postaví. Gharibi ale proklamuje, že couvnout rozhodně nehodlá. "Situace není férová, ale i když si to většina nemyslí, já nehledám výmluvy a půjdu až na konec téhle nevratné cesty. Jsem si jistý, že jestli bude zápas zrušen, bude to na straně toho anglického klauna."

Pokud zápas nakonec dopadne, je jasné, že pro boxu znalé diváky nepůjde o oku lahodící klání. To si nenalhává ani Gharibi. "Nemůžu vám slíbit nejtechničtější zápas na světě, ale můžu vám slíbit, že do toho dám vše a udělám z toho událost, na jakou nikdy nezapomenete."

Zda svým slovům dostojí bychom se měli dozvědět 2. dubna, na kdy je akce naplánovaná. Startovku pravděpodobně doplní další zápasy celebrit.

Zdroje:  Vlastní

Nejnovější články