Video: ONE přineslo spoustu rychlých KO, neporažený Dagestánec pokračuje ve vítězném tažení

Video: ONE přineslo spoustu rychlých KO, neporažený Dagestánec pokračuje ve vítězném tažení Stephen Loman vs. Yusup Saadulaev | zdroj: FOTO: se svolením ONE Championship

9 zápasů, MMA, kickbox i thaibox, 6 z toho skončilo před limitem. Organizace ONE Championship uzavřela rok ve velkém stylu.

Singapurská organizace ONE Championship přinesla v pátek závěrečný turnaj roku. Celkem jich letos pořádala 24 a tentokrát nás čekalo hned 9 zápasů.

Akci odstartoval ve velkém tempu souboj podle pravidel thajského boxu v malých rukavicích. Pak ale Japonec Asahi Shinagawa udělal chybu, nechal se zatlačit zády k pletivu a Ital Lasiri ho doslova vypnul úderem ze zadní ruky a na cestu k zemi mu přidal ještě koleno do těla. Rozhodčí ho začal počítat, ale z Asahiho výrazu bylo jasné, že absolutně netuší, kde je.

Následoval MMA zápas. Číňan Li Kai dával od prvních okamžiků najevo, že chce boj vzít na zem. Brazilec Fabricio Andrade s nepřehlédnutelnými namodro obarvenými vlasy ale takedowny dobře bránil a v postoji jasně dominoval. Svým chladnokrevným sebevědomým stylem připomínal slavnějšího krajana Alexe Pereiru, šampiona GLORY, který dvakrát porazil Adesanyu a nedávno se upsal UFC. KO přišlo po jasné dominanci pár vteřin před koncem prvního kola.

Na řadu přišel kickbox. Velmi vyrovnaný a atraktivní zápas na svou stranu překlopil Arian Sadikovič, když soupeře v poslední tříminutovce poslal k zemi úderem na žebra. Byť se v první moment zdálo, že Mustapha Haida to už nerozdýchá, nakonec se ctí dobojoval až do závěrečného gongu.

Další MMA zápas neměl opět dlouhého trvání. Filipínec Sangiao z renomovaného týmu Lacay jasně dominoval v postoji, přesto vzal soupeře na zem a tam mu s přehledem nasadil škrcení rear-naked choke.

A vzápětí se zadařilo i jeho týmovému parťákovi Stephenu Lomanovi, který necelou minutu před koncem sestřelil parádně načasovaným zadním úderem Dagestánce Saadulaeva.

To další dagestánský zástupce Murad Ramazanov překvapení nedopustil. Rusa Zebaztiana Kadestama skvělým wrestlingem v podstatě k ničemu nepustil a vylepšil svou bilanci na 11 vítězství bez jediné porážky. K vidění byla i kolena na zemi, která jsou v mnoha jiných organizacích zakázána.

Bývalý šampion polotěžké váhy Vitaly Bigdash nad Číňanem Rong Fanem dominoval po většinu času prvních dvou kol. Hned v úvodu vyrazil Fan pro takedown, ale vběhl si přímo do gilotiny, kterou po pár vteřinách odklepal. Ruský bojovník si tak připsal druhé vítězství v řadě a rád by poměřil síly s dalším ex-šampionem Aung La N Sangem, týmovým parťákem Viktora Pešty.

O parádním vítězství Korejce Kwon Won Ila si můžete přečíst v samostatném článku zde.

Hlavní zápas večera pak obstarali dva elitní bojovníci muší váhy. Kazach Kairat Akhmetov se v roce 2015 krátce zmocnil titulu, následně ho ale skoro na 2 roky ze hry vyřadilo zranění zad. Po návratu o titul přišel v odvetě, ale neustále se drží na dohled. Do souboje nastupoval jako čtyřka váhy proti dvojce Danny Kingadovi z Filipín. Tomu ale nedal moc prostor v postoji a po většinu času ho kontroloval na zemi, díky čemuž získal cenné vítězství na body. V cestě za titulovou šancí už mu tak stojí pouze známý Demetrious Johnson.

Na záznam celého turnaje se můžete podívat zde:

Zdroje:  onefc.com

Nejnovější články