Vrátí se kickbox na výsluní? GLORY má na příští rok velké plány!

Vrátí se kickbox na výsluní? GLORY má na příští rok velké plány! Jamal Ben Saddik vs. Rico Verhoeven | zdroj: Profimedia

Organizace GLORY chystá na rok 2024 zajímavé novinky, které jistě udělají radost všem pamětníkům nezapomenutelných turnajů K-1.

Kickbox v posledních letech sice upadl do stínu MMA, to by se ale brzy mohlo alespoň částečně změnit. Poslední galavečer z produkce GLORY nazvaný Collision 6 sledovalo jen v Holandsku údajně přes milion diváků. Krokem vpřed bylo letos i zpřísnění testů na doping. To byl ale zřejmě jen začátek.

Hlavní novinkou pro rok 2024 budou 8členné pyramidy jako za zlatých časů K-1. Kultovní japonská organizace kdysi uspěla především díky tomu, že proti sobě každý rok v jeden večer postavila osmici nejlepších světových bojovníků a absolutní vítěz tak musel porazit 3 soupeře během jednoho večera. Je až s podivem, že na tuto tradici v podstatě žádná světová organizace nenavázala. Třeba ONE Championship sice pořádá Grand Prix, jenže jednotlivá kola probíhají s odstupem několika měsíců. Pro bojovníky je to samozřejmě lepší, pro diváky to ale není tak napínavé.

GLORY na příští rok slibuje hned 4 takové pyramidy. V těžké (122,4 kg), polotěžké (95 kg), střední (84,8 kg) a welterové (77 kg) váze. Konat se budou jednou za čtvrt roku. Sezónu odstartuje heavyweight turnaj v březnu. Jaké finanční odměny na bojovníky čekají zveřejněno nebylo, vítěz ale dostane speciální pás a možnost zápasit o titul. Sami organizátoři se ale k účasti v turnaji snaží přesvědčit i úřadující šampiony, kteří by tak mohli ukázat, že jsou ve své divizi skutečně nejlepší.

"Pyramidy mají v historii našeho sportu speciální místo. Vzešli z nich hvězdy a fanouškům daly spoustu skvělých momentů. Bojovat třikrát během jednoho večera proti těm nejlepším na světě, to je v bojových sportech úplně jiná úroveň, takže uvidíme, kdo jsou ti opravdu největší tvrďáci," okomentoval oznámení matchmaker Robbie Timmers.

Pozvánku dostane vždy 6 nejvýše postavených bojovníků z divize a promotéři doplní zbylé bojovníky.

Kromě těchto čtyř Grand Prix turnajů je na příští rok v plánu dalších 6 galavečerů, většina by se prý měla odehrát mimo Holandsko.

Zásadní změnu čekají také žebříčky. GLORY se jim chystá dát jasná pravidla. "Je důležité, aby tomu systému všichni rozuměli," míní Maurice Hols, nový ředitel organizace. Detaily zatím nejsou známy, ale očekává se, že bude přesně definováno, za co bojovník dostane kolik bodů. Hols, který má bohaté zkušenosti z mediálního prostředí, si také uvědomuje, jak moc jsou v bojových sportech důležité příběhy. Na tomhle by měla organizace určitě zapracovat, protože v posledních letech těžila především z bojovníků, kteří se proslavili jinde. Nejznámějšími příklady budiž Badr Hari a Alistair Overeem. Naopak fighteři s velkým potenciálem jako třeba Alex Pereira či Cedric Doumbé z kickboxu přesedlali na MMA, kde je o nich slyšet o dost víc.

Zdroje:  beyondkick , Tisková zpráva GLORY Kickboxing

Nejnovější články