Žádný soupeř s ním nevydrží do konce. Boxerský šampion Beterbiev opět uhájil mistrovské pásy

Žádný soupeř s ním nevydrží do konce. Boxerský šampion Beterbiev opět uhájil mistrovské pásy Beterbiev slaví vítězství nad Yardem, jehož trenér hodil do ringu ručník, aby svého svěřence ušetřil zbytečnému bití | zdroj: Profimedia

Obávaný Čečenec, který loni kvůli obcházení sankcí přijal kanadské občanství, v ringu ani po devatenácté nezaváhal a byť bodově ztrácel, soupeře ukončil v osmém kole.

Bylo jasné, že v boxerské bitvě o mistrovské pásy WBC, WBO a IBF v polotěžké váze (79,4 kg) bude KO viset ve vzduchu. Šampion Artur Beterbiev takto mezi profesionály koneckonců ukončil všech svých dosavadních 18 soupeřů. A podobně na tom byl i vyzyvatel Anthony Yarde z Británie, který na body vyhrál pouze v začátku se profi kariéry a zbylých 22 zápasů vyhrál před limitem, jen jednu ze 2 proher pak utržil na body.

Brit nastupoval jako velký outsider, domácí publikum ve Wembley ho ale hnalo dopředu. První opatrné kolo si připsal na svou stranu, pak ale Beterbiev začal stupňovat tlak, Yarde ale zůstával nebezpečný i z ústupu a zatlačený do provazů. Hned na začátku čtvrtého dějství jím ale Rus dost otřásl, i následné série útoků ale Angličan dokázal ustát a v polovině kola sám dobře natrefoval. Tenhle box se musel líbit.

Do pátého kola změnil Yarde taktiku a šel dopředu. Beterbiev jako by tím byl zaskočen a inkasoval celkem dost tvrdých úderů. Když ho ale Angličan v posledních vteřinách zkusil natlačit do rohu, zkušeně si s ním prohodil místo a předchozí bití mu vrátil i s úroky. Publikum šílelo. Beterbiev zkusil hned po přestávce navázat tam, kde skončil, ale soupeř už byl odpočatý a tak se zbytek kola nesl zdánlivě v poklidnějším tempu.

Do sedmé tříminutovky pak Yarde opět překvapil, začal totiž směřovat většinu útoků směřovat na tělo soupeře ve snaze sebrat mu energii do dalších kol. Beterbiev zaostával, ale stejně jako v předchozích případech pak náhle vstal z mrtvých a strhnul konec kola na svou stranu.

Finální zlom přišel v polovině osmé rundy, když Yarde chtěl zaútočit zvedákem na žebra, ale Beterbiev ho v tu chvíli zasáhl rychlým pravým hákem. Druhým a tvrdším ho pak pak poslal k zemi. Brit sice po počítání pokračoval, ale jeho trenér po několik vteřinách hodil ručník, což bylo trochu překvapení. 

Na bodovacích lístcích dvou ze tří rozhodčích byl Yarde ve vedení, důvod smutnit tedy opravdu měl, v zákulisí přesto hýřil úsměvy. Zahraniční novináři se vesměs shodují, že tímhle fightem, který mnozí označují za jeden z nejlepších v polotěžké váze, zvýšil svou tržní cenu. Dokonce i Beterbiev uznal, že to byl jeho nejtěžší profi zápas. To ale možná nebude platit dlouho, protože by příště rád vyzval na souboj neporaženého Dmitryho Buvola, který už léta drží pás asociace WBA, o nějž ho loni nedokázal připravit ani fenomenální Canelo.

Zdroje:  Top Rank Boxing

Nejnovější články