Čepo se zřejmě dočká zápasu s Peňázem, nejdřív ale musí splnit jednu podmínku

Čepo se zřejmě dočká zápasu s Peňázem, nejdřív ale musí splnit jednu podmínku Vlasto Čepo na tiskové konferenci. | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Vlasto Čepo si v sobotu došlápne na jediného bojovníka, který s Matějem Peňázem přežil celá tři kola. V sázce je ale mnohem víc, než se na první pohled může zdát.

Na tiskovou konferenci Oktagon Time zavítal také navrátilec Matěj Peňáz, jemuž se nedávno nevydařil souboj o kontrakt v UFC. Jedna z otázek samozřejmě mířila tímto směrem, “Money” tedy vysvětlil, jak na prohru nahlíží. “Stalo se. Je to prostě zápas, člověk buď vyhraje, nebo prohraje, tak to je. Samozřejmě bych byl radši, kdybych byl v UFC, ale myslím si, že všechno má svůj čas. Jsem na správném místě, v Oktagonu ještě mám co ukázat.”

Peňáz přiznal, že mu před soubojem s Dumasem chyběla nástupovka a hlavně fanoušci, i kvůli tomu se mu nepodařilo správně “nastartovat”, před zápasem byl příliš klidný, možná až ospalý. Když uvízl v osudné gilotině, předpokládal, že se z ní zvládne vyprostit, to se mu ale nakonec nepodařilo. “Vím, že na sobě musím makat, to jsem věděl ještě předtím, než jsem šel do DWCS. Nedělám si z toho hlavu, přijal jsem to, mám teď skóre 6-1. Tak to je, to je život.”

Na tiskovce měli bojovníci možnost napřímo oslovit své soupeře, čehož využil například Jonas Magard, který se pořádně opřel do Filipa Macka. Příležitost chytil za pačesy, také Vlasto Čepo, který si s Peňázem už dlouho vyřizuje účty přes sociální sítě. Mluvil samozřejmě o vzájemném zápasu, na který fanoušci čekají už více než dva roky. “Pan trenér André Reinders řekl, že nejsem na jeho úrovni, takže z toho zápasu asi nic nebude. To je jedna věc. A druhá věc je, že když Matěj říkal, že má 6-0 ve střední váze, tak proč ještě nedostal nikoho z nejlepší desítky?” zeptal se, aniž by očekával, že mu někdo odpoví. “Předpokládám, že i teď dostane někoho z welteru, někoho o tři hlavy nižšího. Já jsem v nejlepší desítce, tak mohl jít se mnou.”

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Čepo také připomněl, že se okno pro vzájemný duel může nadobro zavřít, v Oktagonu mu totiž brzy vyprší kontrakt. “Pomalu mi končí smlouva, takže uvidíme, co bude dál. Nemůžu vám nic slíbit. Dal jsem do toho všechno, zápas jsem chtěl.”

“Že jsi v nejlepší desítce, to také nechápu,” kontroval okamžitě Peňáz. “V Oktagonu jsi měl tři zápasy, jeden jsi prohrál se Strzelczykem, což je také 77. Pokud vím, tak jsi porazil Miloše Kostiče, který také chodil 77,” poukázal na soupeře, proti nimž měl “El Chapo” výhodu na váze. Svému potenciálnímu soupeři vysvětlil, že nehodlá reagovat na jeho vzkazy přes sociální sítě. “Nevidím důvod, proč bych se nad tím měl rozčilovat. Žiju si svůj život, moje kariéra se tě netýká.” Zároveň však připustil, že by k souboji mohlo dojít, ale pod jednou podmínkou. “Když porazíš Melilla, tak proč ne, já s tím zápasem problém nemám, pojďme do toho příští rok. Jestli si myslíš, že se tě bojím nebo něco takového, tak takhle to určitě není.”

Čepo následně odmítl, že by někdy řekl, že se ho Peňáz bojí. “Ale já se pomalu začínám bát tebe, když tě vidím s tímhle účesem,” zareagoval na Peňázovy dlouhé vlasy. Touto poznámkou rozesmál přítomné diváky a Matěje lehce zaskočil. A jelikož nepřišel na nic, čím by komentář odpálkoval, tak pouze s úsměvem vypnul vlastní mikrofon. Slovenský ranař se následně podivoval, že se zápasem najednou souhlasí, když pro něj doposud nebyl dost dobrý. “Protože předpokládám, že porazíš Melilla,” opáčil Peňáz. “A co když ho neporazím?” optal se Čepo. “Uvidíme,” uzavřel debatu Peňáz.

Giovanni Melillo je jediný bojovník, který s Peňázem vydržel celá tři kola. Čepo k celé záležitosti přistupuje rozumně, nechal se totiž slyšet, že se nebude považovat za lepšího bojovníka, pokud se mu podaří Itala ukončit před limitem. Peňáz však dal jasně najevo, že pro něj “El Chapo” nebude zajímavým soupeřem, pokud v sobotu večer prohraje. A to je pro Čepa setsakra dobrá motivace.

Zdroje:  Oktagon MMA - YouTube

Nejnovější články