Další česká bojovnice v zahraničí! Jindrovou v březnu čeká zápas v prestižní PFL, jaké budou soupeřky?

Další česká bojovnice v zahraničí! Jindrovou v březnu čeká zápas v prestižní PFL, jaké budou soupeřky? Úspešná kickboxerka a nyní MMA bojovnice Martina Jindrová. | zdroj: Profimedia

Martina Jindrová dostala šanci stát se plnohodnotnou bojovnicí třetí největší americké MMA organizace.

Datum 4. března by si měli do diářů zapsat všichni fanoušci bojových umění u nás. Česká bojovnice Martina Jindrová se totiž v rámci zámořského turnaje PFL Challenger pokusí vybojovat plnohodnotnou smlouvu u třetí největší americké MMA organizace.

PFL, jež má na rozdíl od většiny ostatních soutěží systém sezóny a play off podobně jako to známe například z NHL, pozve pokaždé na Challenger 8 bojovníků či bojovnic, kteří se střetnou mezi sebou. Podle jejich výkonu si poté vedení společně s matchmakery vybírá své nové koně. Celé to tedy funguje na velice podobném principu jako reality show Dana White's Contender Series, kterou pořádá šéf UFC.

Jindrová před touto novou výzvou dlouhou dobu velice úspěšně věnovala kickboxu a Muaythai, kde v rámci profesionální kariéry získala hned několik světových titulů. Jako MMA bojovnici si ji fanoušci mohou pamatovat z tuzemských soutěží XFN a I AM Fighter, kde tato skvělá postojářka vybojovala tři vítězství a inkasovala dvě porážky. Kvůli zranění jí v minulosti utekl podpis smlouvy s Bellatorem. Nyní snad vše klapne a v březnu se na americké půdě představí.

Soupeřku Jindrová ještě vylosovanou nemá, ale některé z nich už teď vypadají jako velice těžký oříšek. Novozélanďanku Michelle Montague sice čeká v profesionálním MMA premiéra, ale je bývalou úspěšnou reprezentantkou ve wrestlingu a šampionkou asociace IMMAF. Její domovskou základnou je známá tělocvična City Kickboxing, kde trénují například držitelé titulů z UFC Israel Adesanya a Alexander Volkanovski. Bojovnice s přezdívkou „Kiwi“ ale kvůli nemožnosti návratu domů strávila loni dost času v American Top Teamu, kde dělala sparing partnerku excelentní judistce Kayle Harrison a také šampionce UFC Amandě Nunes.

Další nebezpečnou protivnicí by mohla být Němka Julia Dorny. Ta sice v běžném životě působí jako televizní reportérka a novinářka, ale na poli bojových umění už stačila získat v roce 2018 titul mistryně světa v judu. V MMA má odbojované dva zápasy a v obou zvítězila pomocí TKO.

Vynechat bychom neměli ani Američanku Jackie Cataline Surber, která získala olympijský bronz z řecko-římského zápasu a ve stejné disciplíně se stala také panamerickou šampionkou.

Jindrová navíc nebude v rámci PFL jediné želízko v ohni, protože do této organizace míří také šampion těžké váhy Oktagonu Viktor Pešta.

Zdroje:  tisková zpráva - PFL

Nejnovější články