115kilový Brazilec Ferreira přivítal v PFL nováčka z Anglie tvrdým KO, stačilo mu na něj pouhých 31 vteřin

115kilový Brazilec Ferreira přivítal v PFL nováčka z Anglie tvrdým KO, stačilo mu na něj pouhých 31 vteřin Stuart Austin - Renan Ferreira | zdroj: Getty Images

Renan Ferreira se na turnaji PFL 8 předvedl ve skvělém světle. Po půl minutě sestřelil Stuarta Austina a připsal si tak druhé vítězství v řadě.

Těžká váha patří rozhodně pro mnoho MMA fanoušků k nejatraktivnějším divizím. Zápasy zde sice umí být občas velice dlouhé a těžkopádné, což je ale vyváženo tvrdostí úderů a s nim souvisejícími tvrdými knockouty.

O tom nás přesvědčil také brazilský bojovník Renan Ferreira, který do PFL nalétl jako velká voda a při jeho letošní březnové premiéře se mu málem v prvním kole podařilo ukončit bývalého šampiona těžké váhy UFC Fabricia Werduma. Přesto tento duel nakonec skončil bez vítěze, protože opakovaný záznam odhalil, že Ferreira už předtím odklepal submisi (triangle choke), což přítomný rozhodčí v tu chvíli přehlédl.

Pro Ferreiru bylo toto rozhodnutí velikým zklamáním a po PFL požadoval okamžitou odvetu, kterou však nakonec nedostal. Brazilec tak letos v červnu nastoupil do klece proti Carlu Seumanutafovi, proti kterému získal po tříkolovém zápase a verdiktu bodových sudích své první vítězství v organizaci. To mu ale nakonec zajistilo pouze šestou nepostupovou příčku, protože do právě probíhajících vyřazovacích bojů postupují jen čtyři nejlepší.

Tento neúspěch Ferreiru ale nezlomil, což  předvedl dnes v noci na turnaji PFL 8. Zde tento urostlý Jihoameričan přivítal anglického debutanta Stuarta Austina, jemuž dal doslova křest ohněm. Ferreira totiž po pouhé půl minutě vypálil tvrdou pravou zadní, kterou trefil zástupce britských ostrovů přímo na bradu, čímž ukončil zápas. Krásné a velice rychlé KO.

Pro Ferreiru bylo toto vítězství velikým zadostiučiněním a vedení organizace poslal tímto knockoutem jasný vzkaz – v příštím roce by se s ním mohlo klidně počítat do finálové čtyřky, kde se bojuje o jeden milion dolarů. Formu by na to, zdá se, měl už teď.

Zdroje:  tisková zpráva - PFL

Nejnovější články