Ďatelinka kvůli přestupu do RFA bojuje s náporem negativních komentářů. Jak vidí své šance na UFC?

Ďatelinka kvůli přestupu do RFA bojuje s náporem negativních komentářů. Jak vidí své šance na UFC? Vasil Ducár, Karlos Vémola a Milan Ďatelinka | zdroj: Profimedia

Poslední muž, který se v kleci potkal s Karlose Vémolou, momentálně válčí hlavně s negativními komentáři, i proto plánuje sociální sítě na nějaký čas úplně odstřihnout. V nedávném vysílání prozradil, jak vnímá dalšího soupeře a kam by to chtěl dotáhnout.

Milan Ďatelinka byl představen jako hlavní hvězda nadcházejícího turnaje RFA: Grand Opening. Část fanoušků se těší, že se “Mr. Comeback” zase vrátí do akce, už je to ostatně více než rok, co absolvoval poslední zápas. Jiní mu ale nemohou odpustit přestup do RFA, což dávají najevo jasně najevo v příspěvcích na sociálních sítích.

“Dnes mi zase někdo psal, že mám víc zápasit, když chci peníze, že se nemám vymlouvat na dceru,” prozradil během vysílání na Instagramu RFA a vysvětlil, že se na dceru nikdy nevymlouval, pouze si vzal volno, aby s ní mohl trávit více času. “Co je na tom špatného?” Milan se snaží na komentáře spíše nereagovat, ale někdy se zkrátka neudrží. “Nejvíc mě trápí, když vidím, že je to nějaký sedlák, který jezdí z vesnice do města autobusem na nákup, je připojený na sousedovu wifinu, ale bude tam mudrovat, co bych měl dělat, co mám udělat jinak a jaký jsem k**ot, protože jsem udělal tohle a tamto,” rozohnil se. On sám přestup nevnímá tak dramaticky. “Je to změna, nové prostředí a lidé, ale pořád budu zápasit v MMA.”

I to je důvod, proč chce Ďatelinka v následujících dnech ze sociálních sítí na chvíli zmizet. “Plánoval jsem to už před Vémolou. Musím říct, že mě to hodně sžíralo, ale zase jsem z toho chtěl vytěžit co nejvíc. Tehdy jsem to dost zanedbal, měl jsem to opravdu odstavit, udělat to jako Attila, vykašlat se na to.” Před návratem do klece se tedy bude telefonu věnovat pouze minimálně, správou sociálních sítí pověřil dobrého kamaráda, který se mu o ně bude starat.

Milan se také krátce vyjádřil k soupeři, jímž je Nenad Avramovic, šestatřicetiletý Srb, který se umí prosadit i na zemi. “V zápase se snažím najít nejkomfortnější pozici. Když je to v postoji, tak se to tam samozřejmě snažím udržet, hlavně když vidím, že má na zemi převahu,” řekl, ale zároveň zdůraznil, že se grapplingu rozhodně nevyhýbá. Avramovice nicméně blíže nestudoval, v tomto ohledu spoléhá na trenéry. “Připravují mi taktiku. Na soupeře nikdy nekoukám, snažím se držet toho, co mi řeknou trenéři.” Dříve se sice snažil soupeře nastudovat, většinou se mu to ale nevyplatilo, v kleci totiž nakonec předváděli něco jiného, než čekal. “Vývoj zápasu se prostě nikdy nedá předpovídat.”

Před premiérou v RFA Milan už nestihne žádný zahraniční kemp. Při pilování postoje se spoléhá na dobře známé sparing partnery, asistoval mu například Milan Paleš, Braňo Zuzák nebo Michal Plesník. Několik MMA tréninků absolvoval také během návštěvy Wolf Pride Gymu, věrný ale zůstává klubu Boxerňa Žilina. Na způsobu přípravy neplánuje nic měnit.

Zdá se, že Ďatelinka momentálně nemá žádné velké plány ani cíle, ani si nemyslí, že by se jednoho dne mohl probojovat do vyšší ligy. “Moc nad tím nepřemýšlím, žiju okamžikem. Mám zápas, potřebuji se dostat na vítěznou vlnu, a co bude potom, to bude potom… Já už hlavně asi neudělám žádný extra velký převrat, abych se mohl soustředit na UFC a tak. Chci zápasit, chci si to užívat, mít z toho radost a vydělat při tom nějaké peníze.”

Milan Ďatelinka se postará o hlavní zápas turnaje RFA: Grand Opening, který se uskuteční 14. května v bratislavské NTC aréně. Turnaj je možné sledovat na stránkách Realsport.tv.

Zdroje:  Real Fight Arena - Instagram

Nejnovější články