Do přípravy vrazil balík, výplata ale nebude. Zraněný Čepo však slibuje brzký návrat

Do přípravy vrazil balík, výplata ale nebude. Zraněný Čepo však slibuje brzký návrat Vlasto Čepo na turnaji Oktagon 42 | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Slovenská hvězda střední váhy Oktagonu měla ozdobit říjnový turnaj v Bratislavě, objevily se ale vážné komplikace.

Další zranění si přivodil během přípravy v Černé Hoře. „Špatně jsem dopadl na nohu, něco mi tam prasklo,” vysvětlil v rozhovoru pro Refresher. Zprvu si myslel, že jde o klasický výron kotníku, během návštěvy fizioterapeuta byl ale upozorněn na utržený vaz. Stále počítal s tím, že nastoupí do domluveného zápasu, noha se ale nezlepšovala a každý den natékala.

A jelikož zranění Čepa výrazně limitovalo, vydal se na kontrolu k doktorovi. Magnetická rezonance ukázala, že krom utrženého vazu má také zlomenou kost. V tu chvíli bylo jasné, že už se do přípravy nevrátí. „Kdybych s tím pokračoval, tak by se mohlo stát, že si poškodím chrupavku, mohla by mi odumřít kost a ta noha už nikdy nebude tak silná, nebude to možné úplně zaléčit.”

Doktor naordinoval berle, fyzioterapii a pauzu na minimálně šest týdnů. Čepo naznačil, že by se teoreticky mohl objevit na kartě posledního turnaje Oktagonu v letošním roce, který se plánuje na 29. prosince. „Do té doby asi určitě ne, také to závisí na tom, jak se bude vyvíjet hojení. Myslím si, že je to dobré. Dám do toho všechno stejně jako do tréninku, musím to zahojit, protože chci být co nejdřív zpět.”

Říjnový zápas byl pro Čepa důležitý hned z několika důvodů. Jednak mu mohl otevřít dveře k titulové šanci, jednak by zajistil vyrovnání rodinného rozpočtu, jelikož do přípravy nasypal spoustu peněz. „Měsíc jsem byl v Thajsku, pak v Černé Hoře, bylo to finančně náročné. To je přes deset tisíc eur pryč.” Čepo se spoléhá především na odměny za zápasy, spolupráce ohledně propagace různých produktů totiž většinou odmítá. Pokud by ale nestihl ani prosincový termín, pak by si letos připsal jeden jediný zápas, což je samozřejmě málo.

Nabídky z různých organizací by přitom mohl přehazovat vidlemi. Před pár týdny vyšlo najevo, že se naskytla i příležitost probojovat se do UFC skrze Dana White's Contender Series. Nabídka nicméně přišla příliš pozdě, Čepo by nestihl shodit do střední váhy, tou dobou už navíc řešil problém s kotníkem. Jak ale sám dodal, všechno má svůj čas. „Vím, že potřebuju vyhrávat a dělat atraktivní zápasy, pozvánka přijde. Přišla jednou, přijde i podruhé. UFC je pro mě cíl.”

Osmadvacetiletý ranař nijak nezastírá, že je pro něj UFC hlavní priorita, i proto se nijak zvlášť nehrne za opaskem Oktagonu. „Je to nejvyšší úroveň, které mohu dosáhnout v Oktagonu, ale UFC je prostě liga mistrů, nad to nic není, ani opasek.” Tuzemské organizace si ale váží. „V Evropě je pro mě Oktagon jako UFC, podle mě není nikdo lepší. Pro někoho je to KSW, Bellator nebo PFL, já měl nabídku od všech tří, ale ani jsem nad tím nepřemýšlel. Oktagon je pro mě jednička.”

Nezbývá než doufat, že Čepo zranění rychle překoná. Je otázkou, zda skutečně stihne závěrečný turnaj letošního roku, promotéři by však jeho přítomnost na kartě zřejmě uvítali, jelikož jde o pádný argument k návštěvě pražské O2 areny.

Zdroje:  Refresher SK – YouTube

Nejnovější články