Čepo se chce přes Peňáze probojovat k titulové šanci. Svou budoucnost však vidí v jiné organizaci

Čepo se chce přes Peňáze probojovat k titulové šanci. Svou budoucnost však vidí v jiné organizaci Vlasto Čepo | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Vlasto Čepo cítí, že by se s trochou štěstí mohl pasovat do role titulového vyzyvatele. Do souboje s Matějem Peňázem jde s jasnou taktikou.

Mezi nejočekávánější zápasy domácí scény zcela určitě patří duel Vlasto Čepo vs. Matěj Peňáz. Vzájemná nevraživost se táhne už od úvodního projektu Oktagon Underground, tehdy se měli potkat ve finále. “Money” však kvůli zraněné ruce nenastoupil. Blíží se ale turnaj v Bratislavě, kde bude mít slovenský bouřlivák šanci vše splatit i s úroky, třeba řeči o “čokoládě”, kterou dle Peňáze bral na zlepšení dynamiky.

Na toto obvinění Čepo samozřejmě nezapomněl. V rozhovoru se Samuelem Krištofičem dokonce Peňázovo vyjádření pohotově našel v telefonu, aby kauzu připomněl. “Mě takové věci nakopávají, víš? S odstupem času, když už uběhly dva roky, se mě lidé ptají, kdy se začnu připravovat na Peňáze. Já se připravuju od toho dne, kdy zveřejnil to video. Vím, že se tomu nedá vyhnout, jednou se střetneme a vyřeší se to.”

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Čepo vysvětlil, že na podobné věci zkrátka nezapomíná, výroky soupeřů stále nosí v hlavě a využívá je jako polena do ohně pod kotel vlastní motivace. “Sami sobě si dělají zle, protože ve mně se to všechno hromadí a pak to v kleci vybouchne.” Zatímco do zápasu s Melillem šel s klidnou hlavou, jelikož s ním žádný spor neměl, pro Peňáze chystá speciální zacházení. “Je to osobní!”

“Nechci to říct tak, že ho chci zabít nebo knockoutovat, protože se mi to mnohokrát nevyplatilo, ale bude to velmi nepříjemný zápas. Buď mě zabije, nebo bude strašná bitka,” nabídl předpověď k zápasu, který by nakonec mohl být postaven jako hlavní událost celého turnaje, jelikož Ivan Buchinger nakonec bude chybět kvůli nedávné operaci ramene. “Už se nemůžu dočkat. Doufám, že se ani jeden z nás nezraní. Jestli se to zase odloží, tak to už bude moc.”

A jakou si chystá taktiku? “Hlavně hodně wrestlit, zatavit mu ruce a pak zkusit boxovat. Budu muset být brutálně fyzicky a kondičně připravený,” zapřemýšlel. "El Chapo" předpokládá, že by mohla rozhodnout právě fyzička, dokonce nevyloučil, že se bitva přesune na zem. “Všichni čekají postoj, ale většinou to bývá tak, že postojáři nakonec skončí na zemi.” Na tuto možnost je však připravený. “Ale myslím si, že se bude držet postoje, bude se hodně hýbat a držet si vzdálenost.”

Čepo chce v přípravě udělat naprosté maximum. Před zápasem plánuje měsíc v Thajsku, na tři týdny zavítá do Srbska, finální štaci si naplánoval v domovském Spartakusu. Pokud by se mu Peňáze skutečně podařilo “rozměnit”, pak by si klidně mohl začít nárokovat souboj o titul. Během rozhovoru ostatně přiznal, že už o této možnosti přemýšlel, ačkoli by se chtěl vydrápat ještě výš. “Můj cíl není titul Oktagonu. Mým cílem je dostat se co nejvýš, dostat se do UFC,” poukázal na své smělé plány, byť uznal, že by pás šampiona Oktagonu mohl cestu do vyšší ligy usnadnit.

Zdroje:  Samuel Krištofič YouTube

Nejnovější články