“Dokud budu stát, budu rozdávat bomby,” hlásí “Inkvizitor” Brož před zápasem s veteránem z Kolumbie

“Dokud budu stát, budu rozdávat bomby,” hlásí “Inkvizitor” Brož před zápasem s veteránem z Kolumbie Miroslav "Inkvizitor" Brož nastupuje do oktagonu | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Jedním z taháků prvního velkého turnaje organizace Real Fight Arena je Miroslav Brož, který i tentokrát slibuje šílenou přestřelku. Co říká na změnu soupeře a jak vidí souboj s Jozefem Wittnerem?

Necelý týden před zápasem se Miroslav Brož objevil v živém vysílání na Instagramu RFA, kde promluvil o přípravě na svou premiéru v nové organizaci. Zdá se, že po fyzické stránce je na tom výborně, alespoň tedy podle trenérů. “Kondičák mi včera řekl, že jsem na tom nejlépe za poslední dva roky,” řekl a vysvětlil, že je zvyklý na trochu jiné tréninkové tempo. “Nejsem typ, který má půl roku pauzu, vezme zápas a dva měsíce trénuje jednou denně. Tak jak někteří kluci trénují na zápas, já trénuji vesměs skoro pořád, 6 týdnů před zápasem to vyhrotím do brutálu.”

Brož nastínil, že dříve dával do každého tréninku úplné maximum, po psychické i fyzické stránce se ale cítil být přetažený, v takto intenzivním režimu se navíc zvyšovalo riziko zranění. 6 týdnů podle něj bohatě stačí. S přeřazením na nižší otáčky měl ale problém. “Je těžké vysvětlit hlavě, že je potřeba jeden trénink ubrat, to moje hlava absolutně nechápe.” Pak ale sám viděl, že nový režim funguje, za což je rád.

Přípravná fáze mu navíc výrazně zasahuje do běžného života. Během rozhovoru se nechal slyšet, že je už dva týdny v kuse hladový, v rámci zavodňování do sebe navíc musí každý den natankovat 9 litrů vody. Není tedy divu, že je trochu nervózní, což se promítá třeba do kariéry hokejového kouče. “10 dní do zápasu už netrénuji děti, protože na ně nechci být zlý, jsem už dost nepříjemný,” řekl s odkazem na rodiče, kteří si jeho předzápasové nálady také všímají. Naštěstí ale mají pochopení.

“Inkvizitor” je známý tím, že dlouho hledal optimální zápasovou váhu. Postupem času si uvědomil, že do střední divize nepatří, jelikož zde potkával mnohem těžší a také vyšší soupeře. Oči mu otevřely dva prohrané zápasy za sebou, nejprve ho tvrdě knockoutoval Milan Ďatelinka, k zemi ho poslal i Jakub Běle, byť rozhodčí zápas ukončil možná trochu předčasně. “Chtěl jsem úplně skončit. Jsem tady od toho, abych dělal skvělé zápasy, ale tohle ne,” zavzpomínal na těžké chvíle. Původně plánoval poskočit až do lehké váhy, nakonec se ale rozhodl pro welter. K tomu navíc zásadně změnil styl boje - vyčerpávající wrestling přesunul na druhou kolej, přednost dává divokým přestřelkám, které jsou zárukou atraktivní podívané.

Pod praporem RFA měl původně narazit na Adama Horvátha, ten se ale zranil během sparingu, promotéři tedy museli na poslední chvíli hledat záskok. A našli v Kolumbii. Mauricio Otalora již patří mezi veterány tohoto sportu, ve svých 40 letech nyní táhne šňůru 5 porážek v řadě. Promotér Boris Marhanský v této souvislosti zmínil, že se jim podařilo Otaloru zastihnout v přípravě na jiný zápas, měl by tedy být ve formě. “Inkvizitor” si ze změny těžkou hlavu nedělá. “Já jsem trochu jiný zápasník, nepřipravuji se na lidi, se kterými jdu, když to řeknu takhle blbě,” reagoval na otázku ohledně nového soupeře, který je oproti Horváthovi mnohem menší. “Mně je jedno, jestli je to dvoumetrový zemař, stejně tam přiskočím a budu mu dávat do huby. Jestli je to malý týpek, tak mu budu dávat o to víc.” Stejnou strategii by použil i proti Horváthovi. “Myslím si, že to lidé ocení. I kdybych měl prohrát, tak je pořád lepší, když do toho vlítneš a rozdáš bomby, než když budeš utíkat.”

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený RFA (@realfight.arena)

Brož se také vyjádřil k výměně názorů s Jozefem Wittnerem, oba bojovníci si ještě před pár týdny nemohli přijít na jméno. To už ale neplatí. “Zavolali jsme si, vyříkali jsme si to, je to úplně v pohodě. Já tohle nemám rád. Za posledních 7 let mě do toho nikdo nedokázal zatáhnout, byl jsem trochu naštvaný, že jsem se do toho nechal navézt. Měl jsem mu rovnou zavolat.” Zlá krev je tedy pryč, což ale neznamená, že by nemohlo dojít na vzájemný duel. “Zápas si dovedu představit a Jožo také. Myslím si, že by to bylo zajímavé, vzali bychom to sportovně, žádné hejty.”

Na řadě je ale Mauricio Otalora. Souboj se uskuteční na sobotním turnaji RFA Grand Opening, který startuje v 17:00 hodin. Galavečer můžete naladit na stránkách Realsport.tv.

Zdroje:  Real Fight Arena - Instagram

Nejnovější články