Je přeceňovaný, zbiju ho v prvním kole, hlásí slovenský "Tank" před soubojem s ostříleným Brazilcem

Je přeceňovaný, zbiju ho v prvním kole, hlásí slovenský "Tank" před soubojem s ostříleným Brazilcem Sebastián Fapšo patří mezi hlavní hvězdy RFA | zdroj: FOTO: Se svolením RFA

Organizace RFA sází kromě MMA také na čistě postojářské zápasy v malých rukavicích. K vrcholům turnaje v Košicích bude bezesporu patřit vyhrocená bitva Fapšo versus Lutterbach.

Šikovný Brazilec Joilton Lutterbach vystupuje pod přezdívkou “Peregrino” (poutník). Ta je v jeho případě vskutku výstižná, svět totiž projezdil křížem krážem, aby zakotvil v Německu, kde si také zařídil občanství. V RFA se blýskl v souboji s Adamem Stráníkem. Domácího borce hned dvakrát nachytal na chirurgicky přesný zvedák a ten už se po druhém počítání nedokázal vydrápat zpět na nohy. O razanci úderů vypovídaly i šrámy a spousta krve a Lutterbach dal jasně najevo, že ho jen tak někdo nezaskočí (VIDEO).

Není se ostatně čemu divit, Peregrino je známý obrovským zápasovým tempem, jen v MMA se ve svých 29 letech blíží k 50 zápasům (36 výher, 10 porážek, 1 zápas bez výsledku). Během své kariéry nasbíral pár pěkných knockoutů a jako držitel černého pásku v BJJ se neztratí ani na zemi. Jeho kvality na nedávné tiskové konferenci zdůraznil i matchmaker RFA Martin Wodecki, který vzpomněl jeho angažmá v KSW, PFL či organizaci Brave, kde by měl brzy zabojovat o titul. Ve výčtu soupeřů figuruje i Alex Lohoré, hvězdu Oktagonu Lutterbach koncem roku 2019 knockoutoval za pouhých 27 vteřin.

Sebastián Fapšo je na tom zcela opačně. Zápasovými zkušenostmi se Lutterbachovi rozhodně nemůže rovnat, to ale kompenzuje jeho výbušnost, síla a obrovské sebevědomí, s nímž zatím nezahýbal ani ostřílečný Brazilec. “Lutterbacha neberu jako těžkého soupeře, podle mě je přeceňovaný. Pár jeho zápasů jsem viděl, měl jsem o dost těžší soupeře. Myslím si, že ho zdemoluju,” prohlásil v rozhovoru pro RFA.

Na zmíněné tiskové konferenci se Fapšo nechal slyšet, že soupeř patří mezi MMA zápasníky, zatímco on se může soustředit čistě na postoj, což vnímá jako výhodu. Je však třeba připomenout, že je “Peregrino” také úspěšným kickboxerem, stal se dokonce světovým šampionem organizace WKU. Čistě postojářské zápasy mu tedy nedělají žádný problém, byť se poslední dobou věnuje hlavně MMA.

První staredown už si borci zkusili na tiskovce. A nutno říct, že by se atmosféra dala krájet. Fapšo si do Brazilce dokonce strčil, Lutterbach však zachoval klidnou hlavu. “Snažil se na mě vyvíjet tlak, aby vypromoval zápas, ale u mě je vše v pořádku, neztrácím hlavu,” řekl Lutterbach v navazujícím rozhovoru. S trashtalkem nemá problém, protože pomáhá přitáhnout potřebnou pozornost k zápasu. To ale podle něj neplatí pro Fapša. “V jeho podání to není trashtalk, on je prostě takový. Je hodně arogantní a takový i zůstane.”

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený RFA (@realfight.arena)

Lutterbach je přesvědčen, že v souboji s Fapšem může jen získat. “Nemám co ztratit. On se musí ukázat, aby se zviditelnil. Já mám dostatek zkušeností, nemusím nikomu nic dokazovat. Mluví za mě čísla, zápasová bilance, můj příběh, Google i YouTube. Svět mě zná, jeho ale nezná nikdo.” Domácí hvězdu by chtěl ukončit ve druhém kole. Slovenský “Tank” ovšem zatím působí, že ho jen tak někdo nezastaví. Přiznal, že pomalu začíná pomýšlet na opasek šampiona, právě souboj s Lutterbachem by mu titulovou šanci mohl zajistit. Ani on se proto v kleci nehodlá zbytečně zdržovat. “Udělám svou práci – zbiju ho v prvním kole. Tak to bude.”

Turnaj RFA 4 se uskuteční v sobotu 8. října v Košicích. Akce začíná v 19:00 hodin, celý galavečer můžete sledovat na stránkách RealSport.tv.

Zdroje:  Real Fight Arena - YouTube

Nejnovější články