"Je to odpad," reaguje Patrik Kincl na Clash of the Stars

"Je to odpad," reaguje Patrik Kincl na Clash of the Stars Šampion střední váhy | zdroj: FOTO: Se souhlasem Oktagon MMA

Šampiona Oktagonu netrápí, že na domácí scéně funguje hned několik organizací, výjimkou je Clash of the Stars, která podle něj vrhá špatné světlo na MMA zápasníky.

Poslední roky na domácí scéně bychom mohli označit jako zlatý věk česko-slovenského MMA, jeho popularita se konečně vyrovnává tradičnějším sportům, jako je třeba fotbal nebo hokej. Z klece si bojovníci stále častěji odbíhají k zápasům mezi šestnácti provazy, v tradičním boxu svádějí neméně atraktivní bitvy. Koncem minulého roku si do ringu odskočil také Patrik Kincl, který na poslední chvíli zastoupil soupeře Attily Végha.

Aktuální šampion střední váhy Oktagonu v rozhovoru pro iSport.cz prohlásil, že by si rád střihnul další boxerský duel, bohužel se ale nenaskytla příležitost. Zapomněli na něj i promotéři z Fight Night Challenge. „No, z kluků ve Fight Night Challenge jsem napůl smutný, napůl uražený, že se mi neozvali. Volali akorát minulý rok, když potřebovali ten zápas zachránit. Teď jsem od nich žádnou nabídku nedostal.”

Promotéři Oktagonu se Patrikovi snažili domluvit zápas na chystaném turnaji Oktagon Underground, to se ale nakonec také nepodařilo. “Od Oktagonu (nabídka) přišla, ale soupeř do toho nešel. A mezi námi, ani se mu nedivím,“ řekl se smíchem, aniž by prozradil, o koho šlo. Alespoň tedy bude mít možnost v klidu sledovat Marpa a Karlose Vémolu, na kterého stále myslí s odvetou v MMA. Kdo podle něj zvítězí?

“Já tipuju Marpa. Jednak mu samozřejmě víc fandím, to je asi jasné. A myslím, že na to boxerský um má, stejně tak nějaké zkušenosti. Dlouho se na to připravuje, proto věřím, že by mohl uspět.“ Patrik by se teoreticky nebránil ani souboji s Marpem, byť se s ním dobře zná, box je pro něj zkrátka sport jako každý jiný. “Vnímám to, jako bych si šel kopnout za barák fočus nebo pinknout tenis.”

O popularitě bojových sportů nyní svědčí i rozmach hned několika organizací, krom Fight Night Challenge a RFA jde například o Clash of the Stars, kde najdou prostor hlavně známé osobnosti, zkušenost se sportem je zde až na druhé koleji, což ostatně promotéři ani nijak nezastírají. Kincl ale pro podobné projekty pochopení nemá. “To je takovej odpad… A člověk, který původně pochází z MMA prostředí, nemůže mít k našemu sportu žádný respekt. To mě opravdu uráží,“ řekl s odkazem na promotéra, jímž je Tomáš Linh Le Sy, který ještě nedávno sám bojoval v Oktagonu. 

Patrik je přesvědčen, že Clash of the Stars může v lidech vzbudit dojem, že koukají na skutečné MMA, což následně vrhne špatné světlo na zápasníky a další organizace. “Myslím, že to opravdu může uškodit, lidi nás budou s někým takovým házet do jednoho pytle. Na druhou stranu je pravda, že v naší komunitě také není moc raketových inženýrů a někteří dělají i ostudu. Jenže rozhodně je rozdíl mezi výkony, které podávají profesionálové, a těmi v takové divné organizaci. Je to čistý bizár, ne sport, ne MMA.“ Také zdůraznil, že by zde nezápasil ani v případě, že by ho finanční odměna na dlouhou dobu zabezpečila.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Patrik Kincl (@patrik_kincl)

Do dalšího zápasu v Oktagonu má Kincl ještě poměrně daleko, sám předpokládá, že by mohl nastoupit někdy v září. To ale neznamená, že má nyní dovolenou. V posledních týdnech řešil především složení tréninků, podstoupil totiž sérii testů, které ukázaly, co by na sobě mohl zlepšit. „Měřili mi spirometrii, VO2max – jaký jsem schopen podávat výkon, jaká je ekonomika dechu, jak je na tom srdce… Kompletně mě prostě změřili od hlavy k patě.“

A jak to vypadá s vysněnou odvetou s Vémolou? Patrik nastínil, že už s Ondřejem Novotným tuto záležitost probíral, údajně je vše na dobré cestě, jelikož i Vémola podle všeho má o zápas zájem. Zatím ale jde o příliš vzdálenou budoucnost.

Zdroje:  isport.cz

Nejnovější články