Kolumbijec poslal českou inkvizici třikrát k zemi, Brož ale ukázal srdce, přežil a Otaloru ukončil ve druhém kole

Kolumbijec poslal českou inkvizici třikrát k zemi, Brož ale ukázal srdce, přežil a Otaloru ukončil ve druhém kole Miroslav Brož na turnaji RFA Grand Opening | zdroj: FOTO: Se svolením RFA

Když Miroslav Brož vkročil do haly bratislavské NTC arény, sklidil od diváků bouřlivý potlesk. Aby také ne. “Inkvizitor” je totiž zárukou atraktivní podívané, což potvrdil i tentokrát. Kolumbijec Mauricio Otalora ho ale pořádně potrápil.

Před vstupem do klece si Miroslav Brož nechal pořádně nafackovat, aby se dostal do té správné bojové nálady. A to se odrazilo hned v úvodních momentech prvního kola. Brož se pokusil zaskočit soupeře agresivním nástupem, rozdal několik háků a zatlačil ho na pletivo, kde mu naordinoval kolena. Mauricio Otalora se následně pokusil o takedown, Brož ale předvedl ukázkový sprawl, bitva tedy pokračovala v postoji.

Brož nezapomínal kopat, hlavně lowkicky Kolumbijci vůbec nechutnaly a po chvíli ho donutily změnit střeh. Zdálo se, že je domácí favorit na dobré cestě k rychlému ukončení, pak ale došlo na nečekaný zvrat. Když Brož bez respektu znovu přiskočil do bezprostřední blízkosti Otalory, zakontroval Kolumbijec hákem z pravé ruky a po čistě trefené bradě poslal českou inkvizici k zemi. Brož byl silně otřesený, okamžitě se ale vydrápal zpět na nohy. Tam však dlouho nevydržel, hned vzápětí totiž přišel další úder, který ho znovu posadil na zadek. Brož se znovu snažil rychle postavit, navazující útoky mu ovšem opět podlomily nohy. Otalora byl jen malý kousek od ukončení, čímž by se zřejmě postaral o největší překvapení celého večera. Brož silně vrávoral, ale nevzdal se, nastavil autopilota a vyrazil do protiútoku. S velkým štěstím se také trefil, oba borci pak měli problém s přesností, spíše tedy vířili vzduch. Vyčerpávající výměnu ale oba přečkali.

Následně se Brož vzpamatoval, soupeře zafixoval na pletivu, kde ho zasypával údery, ty ale neměly dostatečnou razanci a nepřesvědčily rozhodčího k ukončení zápasu. Otalora přežil i drtivá kolena dopadající na hlavu. Závěrem kola se Brož soupeři přilepil na záda, Otalora na kolenou snášel další sérii úderů, nakonec ale přežil. Brož nicméně závěrečný hvizd neslyšel, takže začal předčasně oslavovat vítězství. Dokonce vyšplhal na klec a nadšeně mával na diváky. Byl velmi překvapený, když mu rozhodčí oznámil, že ho čeká další pětiminutovka.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený RFA (@realfight.arena)

Zběsilou přestřelkou začalo i druhé kolo, Brož si velmi rychle uvědomil, že nemá cenu riskovat, dotáhnul tedy takedown a z halfguardu poměrně pohodlně bodoval údery a lokty. Následně zabral záda a začal pracovat na ukončení. To už se Otalora jen pasivně bránil, rozhodčí tedy zápas přerušil.

“Chtěli jste válku, tady máte válku,” křičel Brož do kamery. Bylo znát, že v souboji nechal hodně sil, soupeři projevil repsekt, že vzal zápas na poslední chvíli. Rovnou se také vyjádřil k výzvě ze strany Jana Fajka, jenž si po výhře nad Michalem Glosem o “Inkvizitora” řekl. “Ten kluk už mě vyzval potřetí. Mám ho rád, je to šikovný zápasník, ale já mám v profesionálech čtyřicet zápasů, potřebuji jít nahoru, je mi třiatřicet. Je to super kluk ale má [teprve] 3-0,” řekl s tím, že má už nyní domluvené tři zápasy se silnými soupeři, do nabitého rozvrhu už Fajka nevměstná. “Je strašně šikovný, má na to, ale je prostě brzy. Už mám odzápaseno jedenáct let, bude si muset počkat.”

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený RFA (@realfight.arena)

Na tiskové konferenci pak přiznal, že byl opravdu přesvědčen, že zápas po prvním kole skončil. Bylo pro něj pak těžké znovu se nastavit do bojového módu. “Nikomu to nepřeji zažít,” řekl se smíchem. “Do výskoku na klec jsem s mojí výškou musel dát hodně energie. A oni vás vrátí zpátky. Tak to jsem si říkal, že by mi měli dát na záda kyslíkovou bombu.” A pokud jde o knockdowny, z těch si těžkou hlavu nedělá, protože zapadají do jeho filozofie. “Radši spadnu dvakrát na prdel, ale udělám opravdu dobrý zápas,” řekl "Inkvizitor", který opravdu dobrý zápas skutečně předvedl.

Zdroje:  RFA

Nejnovější články