Maté Kertész prozradil, s kým by se rád potkal v pyramidě Tipsport Gamechanger

Maté Kertész prozradil, s kým by se rád potkal v pyramidě Tipsport Gamechanger Maté Kertész | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Šanci pobít se v oktagonu o pohádkové odměny dostane příští rok také oblíbenec fanoušků Maté Kertész. Na mušce už má jedno jméno, se kterým by se rád utkal.

Datum 4. 3. 2023 bude dnem, kdy všichni milovníci bojových sportů upřou zrak na turnaj Oktagon 40, který se bude konat v ostravské Ostravar aréně. Právě tam totiž odstartuje velkolepý turnaj Tipsport Gamechanger, v němž se 16 bojovníků welterové váhy (77 kg) mezi sebou pobije o odměny v celkové hodnotě jeden milion Eur.

Jedním z nich bude i maďarský sympaťák Maté Kertész, který se díky atraktivním bojovým výkonům rychle stal oblíbencem fanoušků. Do jejich paměti se zapsal především dvěma bitvami s Davidem Kozmou. Není tedy divu, že s nadšením sledoval i poslední titulovou obhajobu "Růžového pantera", v níž čelil brazilskému nájezdníkovi Kaiku Britovi. "Byl to šílený zápas, měl jsem po něm husí kůži," prozradil Maté. "Nebyl jsem překvapený. Brito je dobrý postojář. Ale řekl bych, že úroveň jeho dominance byla překvapivá. Byl to jeho večer."

Sám Kertész sice ví, že se do boje vrátí na začátku března, jméno soupeře ale zatím nezná. S několika dosud oznámenými účastníky Tipsport Gamechangeru už v minulosti bojoval. Kromě Kozmy stanul také proti Bojanu Velickovičovi a dvakrát zápasil s Christianem Jungwirthem. Zeptali jsme se ho tedy, zda má ohledně soupeře do prvního kola nějaké preference.

"Mohl by to být kdokoliv, ale z dalších osmi bojovníků se mi zatím zamlouvá Pirát Krištofič. Myslím, že bychom spolu mohli udělat dobrý zápas. Ale čekám i na další jména." (několik účastníků totiž ještě nebylo odhaleno, pozn. red.)

V ideálním případě by Maté samozřejmě rád v pyramidě zvítězil a následně znovu zabojoval o šampionský pás. "Byl by to zatím nejlepší rok, skutečně splněný sen!" neskrývá své ambice. V Maďarsku prý zatím není ani zdaleka tak populární jako u nás, právě jeho úspěchy by to ale mohly změnit. "Lidé začali sledovat UFC před 1-2 lety. Ale myslím, že se s toho v následujících letech stane velká věc."

I proto občas vyjíždí za tréninkem do zahraničí. Oblíbil si tým American Kickboxing Academy, kde trénuje například Daniel Cormier či Khabib Nurmagomedov a jeho dagestánská parta. "Mám rád ty lidi a mentalitu tam," uvedl Kertész hlavní důvod, proč se do Kalifornie rád vrací. Zda se tam ale vydá i v rámci přípravy na nadcházející zápas, zatím neví. Záležet možná bude i na soupeři. S kým byste Matého rádi viděli v úvodním kole Gamechangeru vy?

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Autor: Michal Šimsa

Zdroje:  Vlastní

Nejnovější články