Odveta s Omielanczukem? Kdepak. Michal Martínek má v KSW jiné plány

Odveta s Omielanczukem? Kdepak. Michal Martínek má v KSW jiné plány Daniel Omielanczuk vs. Michal Martínek | zdroj: FOTO: KSW

Michal Martínek ze zápasu s polskou legendou sice odcházel jako poražený, KSW na něj ale nahlíží jako na vítěze. A to chce český bojovník využít při diskuzích o dalším soupeři.

Po souboji s Danielem Omielanczukem se Michala Martínka zastalo vedení KSW. Historicky poprvé podalo protest za zápasníka, s českým bojovníkem navíc jednalo jako s vítězem. “Pogratulovali mi k vítězství, zaplatili mi peníze pro vítěze, jako kdybych vyhrál, posunuli mě v rankingu a příští zápas mám zase vyšší peníze za nástup do zápasu a potenciální bonus za výhru,” řekl v rozhovoru pro iSport.cz. Tím to ale neskončilo.

Po kontroverzním rozhodnutí padaly hlavy, chybující rozhodčí KSW propustilo, což Martínek ocenil. “Penalizovali rozhodčí, za což jsem samozřejmě rád. Mně se ani moc nelíbilo, že hlavní předzápas v mezinárodní asociaci s polským domácím bojovníkem pískají tři polští rozhodčí… Nevím, jak moc je to standardní, o tom nechci vůbec spekulovat, ale člověk nad tím po zápase přemýšlí. Tak nějak jsem si vyhodnotil, že to bylo celé nějaké divné.”

Výsledkem zápasu se následně zabývala nezávislá komise, kterou tvořili rozhodčí pískající na turnajích oragnizací UFC, Bellator, Cage Warriors a IMMAF. Sice měli rozdílné názory na jednotlivá kola, shodli se ale, že si Martínek připsal to poslední a nakonec zvítězil v poměru 2:1 na kola, byť šlo o vyrovnaný zápas, jehož bodování mohlo být ovlivněno místem, z něhož rozhodčí duel sledovali. Oficiální výsledek se ale nezměnil, jelikož se podle Martínka neprokázala úmyslná manipulace. Český obr je tedy rád, že odvolání neplatil z vlastní kapsy. “Zaplatil bych tisíc dolarů a oni by mi řekli takovou kravinu. To je na to vzít baseballku a všechno to rozsekat. Co je to za odpověď?”

Někdejší šampion Oktagonu si však ze zápasu odnesl i velké ponaučení do budoucna. “Ať se tady nevymlouvám čistě na rozhodčí – také jsem třeba ve třetím kole mohl trochu víc zabrat,” řekl s tím, že příště nehodlá spoléhat na sudí a zkusí udělat něco navíc. V této souvislosti vzpomněl na angažmá v ACA, kde si šel výrazněji po ukončení, to ho ale samozřejmě vysilovalo. Pro “Černovouse” je tedy důležité najít správný balanc. “Snažím se najít ten mezník toho, co je pro mě v zápase nejvýhodnější pro efektivní vítězství. Jsem třeba rád, že se mi zlepšilo kardio, dlouhodobě jsem na tom pracoval, zlepšila se mi zápasnická rozvaha. Ale zase mi trošičku chybí agrese, taková ta dravost.”

Spornou porážku už Martínkovi bohužel z bilance nikdo nevymaže, v žebříčku KSW si ale polepšil a dostal se na čtvrtou pozici, což mu otevírá cestu na vrchol divize. Nabízí se samozřejmě odveta s Omielanczukem, na tu ale česká jednička těžké váhy chuť nemá. “Jednou jsem se mu postavil a ten zápas jsem vyhrál, takže nemám sebemenší problém jít do toho zápasu znovu, ale nebude to tak, jak chtějí oni, jak to chce Omielanczuk. Že mu píšou zprávy a směje se mu celá scéna, to je jeho problém, jeho boj, je to zkrátka tvrdé a nemilosrdné. Ale já nevidím jediný důvod, proč bych měl pořád někomu vycházet vstříc.”

V kuloárech se navíc mluví o turnaji na české půdě, to by se Martínek zcela určitě stal hlavním tahounem celého galavečera, což si moc dobře uvědomuje. V takovém případě by si řekl o výše postavené bojovníky. “Říkal jsem, že jestli mě chce někdo vidět zápasit na území České republiky, tak to bude buď jednička, nebo dvojka, už jen kvůli té prestiži,” prohlásil s tím, že se chce probít k titulové šanci. Druhé místo v žebříčku drží Brazilec Ricardo Prasel (13-4), první pak Srb Darko Stošič (17-5). “Černovous” je přesvědčen, že má na zápas s výše postavenými borci nárok. “Pokud mě někdo bude tlačit do odvety, tak se může stát, že se ten event obejde beze mě, protože já si klidně počkám. Mám čas. Mám dneska kolem sebe partnery, kteří se o mě starají i mimo zápas, takže mě čas netlačí. Chci si prosadit něco svého.”

Domácím fanouškům se však Martínek představí mnohem dříve, byť nepůjde o zápas v MMA, nýbrž v boxu. Pod záštitou Fight Night Challenge koncem roku změří síly s Tomášem Hronem. Turnaj se uskuteční 27. prosince v brněnské Zoner BobyHall.

Zdroje:  iSport

Nejnovější články