Prokletý turnaj v Ostravě se ruší, Oktagon musí zpět do pevnosti. “Obrovsky nás to poškozuje,” říká Novotný

Prokletý turnaj v Ostravě se ruší, Oktagon musí zpět do pevnosti. “Obrovsky nás to poškozuje,” říká Novotný zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Ostraváci se bohužel ani napodruhé nedočkají, prosincový turnaj se kvůli epidemiologické situaci v Ostravě neuskuteční. Cirkus Oktagon se vrací do "pevnosti" v Brně, posledního útočiště proti koronavirové pandemii.

“Nebudeme chodit kolem horké kaše. Všichni víte, že situace je kritická, posledních pár dnů se ptáte, co bude… V tuto chvíli přichází na řadu to nejhorší možné řešení,” oznámil Ondřej Novotný úvodem informačního videa k nejisté situaci kolem očekávaného turnaje Oktagon 29. Promotéři nakonec byli zatlačeni do kouta a museli přistoupit ke krajnímu řešení, které především Ostravákům velkou radost neudělá. “Turnaj v Ostravě je opět odložen.”

Skoro se zdá, že organizaci není souzeno, aby v Ostravě turnaj uspořádala. Stejný scénář totiž nastal v březnu roku 2020, kdy byl galavečer (tehdy s číslovkou 16) odložen na neurčito. Vládní nařízení omezilo maximální počet diváků na 100. Někteří ostravští fanoušci doufali, že se náhrady dočkají začátkem prosince, nyní je ale jasné, že budou lístky žmoulat mnohem déle. “Věřte, že vám do Ostravy v nejbližším možném termínu, což vypadá na konec března, nebo začátek dubna, přivezeme další fantastický turnaj. Znovu s nějakou titulovou bitvou, znovu se spoustou domácích odchovanců, tak, jak to bylo tentokrát připraveno, tak se to nakonec opravdu stane,” přislíbil Novotný fanouškům ve svém rodném městě.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

To ale neznamená, že se turnaj ruší, celá akce se pouze přesouvá na příhodnější místo. Cirkus Oktagon se vrací do Brna, kde už v minulosti zákeřné pandemii úspěšně vzdoroval. Diváci se tedy i nadále mohou těšit na Ivana Buchingera, který se Davida Kozmu pokusí připravit o titul šampiona a pro sebe tak ukořistit již třetí opasek. Dojde i na dlouho odkládanou bitvu mezi Mikuláškem a Bolem, chybět nebudou ani další známé tváře, například Karol Ryšavý, Jan Malach, Roman Paulus a další. “Snažili jsme se to udělat co nejpříjemnější pro vás, pro nás, pro všechny, hlavně aby bojovníkům nevyletěla oknem celá příprava. Věřte tomu, že nenávidí toto rozhodnutí stejně jako my. Nicméně my jsme tady od toho, abychom zabezpečili, že bojovat budou.”

Termín zůstává stejný, galavečer se tedy uskuteční 4. prosince. Lístky na akci mohou v předstihu koupit členové Oktagonu klubu, a to již nyní. Zítra v 18:00 hodin se pak objeví v běžné nabídce na serveru Ticketportal.cz. Podmínkou pro osobní účast je očkování, nebo prodělání nemoci v posledních 180 dnech před konáním turnaje. Zůstává samozřejmě možnost sledovat celý turnaj skrze PPV na stránkách Oktagon.tv.

Je jasné, že organizátoři zpřísňující se opatření nevidí rádi. “Myslíme si, že je to špatné rozhodnutí, myslíme si, že nic není průkazné tak jako PCR test. Absolutně s tím nejsme ztotožněni. Obrovsky nás to poškozuje, finančně, psychicky a všemi dalšími možnými způsoby. Ostrava je ale jeden z nejvíce zasažených regionů, celý Severomoravský kraj a tak dále, takže musíme udělat vše pro to, aby byl turnaj bezpečný jak pro vás, tak pro bojovníky a pro nás.”

Celá organizace se tak znovu vrací do režimu, kdy musí počítat s velkými výpadky příjmů, které představují vyprodané haly. Spolumajitel Palo Neruda letos v dubnu přiznal, že v minulém roce přišli o stovky tisíc eur, což logicky výrazně ovlivnilo cash flow, bylo těžké vůbec pokrýt základní náklady, například výplaty zaměstnancům, v jistý moment dokonce nebyly peníze na zaplacení daně za rok 2019. Z dalších turnajů naštěstí nějaké peníze do kasy přitekly. Nyní ovšem znovu nastávají těžké časy.

S velkým otazníkem je prozatím závěrečný turnaj letošního roku - Oktagon 30. Nedá se ale očekávat, že koncem prosince dojde na rozvolňování protiepidemických opatření, titulová bitva mezi Samuelem Krištofičem a Patrikem Kinclem se tedy s největší pravděpodobností taktéž uskuteční v Brně.

Zdroje:  Oktagon MMA FB

Nejnovější články