Tereza Bledá se vrací do klece! Talentovanou bojovnici prověří zkušená brazilská soupeřka s „kamennou rukou“

Tereza Bledá se vrací do klece! Talentovanou bojovnici prověří zkušená brazilská soupeřka s „kamennou rukou“ zdroj: Profimedia

Na turnaji Oktagon 23 se ukáže korunní princezna českého MMA, Tereza Bledá, které se do cesty postaví zkušená Brazilka.

Tereza Bledá patří bezpochyby k největším talentům českého MMA. Tato 19letá bojovnice z Reinders MMA poráží i zkušené veteránky a s jednou takovou se teď střetne na turnaji Oktagon 23.

Její soupeřka, 24letá bojovnice z Brazílie, Karoline Martins, za svoji kariéru nasbírala 7 vítězství a 3 porážky a pyšní se zajímavou přezdívkou „Mao de pedra“, což v překladu z portugalštiny znamená „kamenná ruka“. Že tato přezdívka není jen pro parádu, předvedla hned ve svých prvních třech zápasech, které ukončila na TKO. Karoline začala s profesionálním MMA už v roce 2015, ale zatím poslední zápas měla téměř přesně před dvěma roky. To je poměrně dlouhá doba a je tak dost pravděpodobné, že pro ni návrat do klece nebude úplně jednoduchý.

Zato Tereza Bledá je v kleci téměř jako doma. Naposledy bojovala na konci ledna a sice má za sebou jen dva profesionální zápasy, ale oba dokázala proti zkušeným soupeřkám vyhrát, a to dokonce před limitem. Navíc má cenné zkušenosti nejen z amatérských soutěží, ale i z projektu Oktagon Underground, kde zápasila pod hybridními pravidly, které neměly od MMA zas tak daleko. Tam všem ukázala svůj potenciál, když přemohla tři velice kvalitní a těžké soupeřky – veteránku UFC Lucii Pudilovou, zkušenou bojovnici Magdu Šormovou i tichého zabijáka ze Slovenska, Lucii Szabovou.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Tereza Bledá (@bleda_tereza)

Tereza se netají tím, že má namířeno do UFC a jelikož je zápas od zápasu lepší a i přes svůj mladý věk poráží i mnohem zkušenější soupeřky, je velice pravděpodobné, že ji tam dříve nebo později uvidíme. Teď se však musí soustředit na brazilskou soupeřku, která pro ní bude rozhodně dobrým testem. Tereza ostatně nestojí o snadné zápasy, ale jen ty, které ji někam posunou. To také naznačila v rozhovoru pro Fights.cz:

Brazilská soupeřka má o 8 zápasů víc než ty. Jak moc velkou váhu dáváš jejím zkušenostem?

Zkušenosti hrajou pro ní a počítám s tím, ale přesně to jsem chtěla.

Vypadá to, že Brazilka preferuje spíše zápas v postoji a wrestling a grappling by mohla být její slabina. V jednom ze svých zápasů ale předvedla dobrou gilotinu. Jakou na ni plánuješ taktiku? Letecký den, nebo by sis ráda otestovala svůj postoj?

Přijde mi ve všech aspektech stejně dobrá a umí být velmi vynalézavá, když jí teče do bot. Takže si budu muset dávat velký celý zápas. Nějakou taktiku mám, ale budu se řídit hlavně průběhem zápasu.

Letos už to bude tvůj druhý zápas. Kolik jich v tomto roce plánuješ?

Když nepočítám tento zápas, ráda bych ještě stihla aspoň 4 zápasy.

Není tajemstvím, že je pro tebe celkem problém sehnat adekvátní soupeřky. Jak moc tě to zbrzďuje ve tvé kariéře, popřípadě v cestě do UFC?

Je těžké sehnat soupeřky, ale věřím, že za pár zápasu už to nebude takový problém.

Do zápasu jdeš jako velká favoritka. Jak se vypořádáváš s takovým tlakem? Máš raději když tě lidé podceňují, nebo ti vyhovuje pozice favoritky?

Nepřijde mi důležité, zda jdu do zápasu jako favoritka nebo outsider. Důležité je ten zápas vyhrát.

Máš nějaký tip, jak zápas dopadne?

Ráda bych ho ukončila před limitem, ale je dost možné, že může dopadnout i na body vzhledem ke zkušenostem soupeřky.

Zápas se uskuteční už dnes v sobotu na turnaji Oktagon 23, který začíná tradičně v 18:00. Celou kartu můžete sledovat na stránkách Oktagon.tv.

Zdroje:  Sherdog.com

Nejnovější články