Vémola musel odstoupit ze zápasu s Pirátem. Promotéři prý ale mají v záloze velmi zajímavou náhradu

Vémola musel odstoupit ze zápasu s Pirátem. Promotéři prý ale mají v záloze velmi zajímavou náhradu Karlos Vémola se svou partnerkou Lelou Ceterovou. | zdroj: FOTO: Se svolením Oktagon MMA

Poslední letošní Oktagon utrpěl velkou ztrátu. Karlos Vémola potvrdil, že nebude kvůli zdravotním komplikacím schopen na konci prosince nastoupit, ani jestli bude jeho kariéra vůbec pokračovat.

Sotva úřadující šampion střední váhy Samuel Krištofič kývnul na nabídku svého vyzyvatele Karlose Vémoly, že vítěz dostane i výplatu poraženého, a zdálo se, že už nic nestojí v cestě tomu, aby se na konci roku v kleci utkali, přišel další zvrat.

Terminátor už předem avizoval, že má zdravotní problémy s rukou. Ještě na začátku října však věřil, že se na 30. prosince stihne připravit. Poslední výsledky magnetické rezonance však přinesly velice špatné zprávy. Ty prý hned v neděli tlumočil promotérům.

"A potom, co jsem tuhle zprávu Oktagonu sdělil, tak dva dny na to vyjelo od Piráta silácký video: C'mon Terminátore, jdeme zápasit, vítěz bere všechno! Možná je to náhoda, ale možná se špatný zprávy nesou rychle, možná se dostaly až na Slovensko. Udělejte si o tom obrázek, jakej chcete. Já mám svůj," rozpovídal se Vémola ve videu na sociálních sítích. "A je prostě strašně zajímavý, že celý tejdny mlčel, neřekl vůbec nic a potom nahraje video, ve kterým říká, že já se chovám jako debil před dvěma národy. Myslím, že tyhle dva národy si dokážou rychle spočítat, když uvidí datum té nedělní rezonance, že je minimálně divný, že v úterý, dva dny potom, vyjde hned s tím, že pojďme bojovat o všechno, Karlíto!"

"Karlíto bohužel bojovat nebude. Věřte, že nikoho to nemrzí víc než mě, že v O2 aréně nebudu. To neznamená, že to nebude skvělej galavečer, že za mě Oktagon nenajde skvělou náhradu, že si ten večer neužijete," nechal se slyšet Karlos. Spolumajitel organizace Ondřej Novotný samozřejmě s touto variantou musel počítat a v rozhovoru pro IDNES prozradil, že má záložní plány. Nabízel by se například Patrik Kincl, kterému nedávno vypršela smlouva v polské KSW, či Rus Mikhail Ragozin, který v minulosti hodně stál právě o střet s Vémolou. V rukávu má prý promotér ale ještě další eso, ze kterého by si fanoušci sedli na zadek.

Nový vyzyvatel by teoreticky mohl povstat také ze stávajících bojovníků Oktagonu. Slušně našlápnuto má třeba David Hošek, ve velmi dobrém světle se naposledy ukázal také Zdeněk Polívka a pokud v sobotu dokáže přesvědčivě vyhrát i nad Robertem Bryczekem, určitě se o šanci přihlásí.

Sám Vémola momentálně netuší, jestli ho v kleci ještě uvidíme. "Dostal jsem ortézu na další dva měsíce a potom se rozhodne co a jak dál s mojí kariérou. Operovat už to nejde. Můžu jen doufat v nějakej zázrak, když s tím nebudu vůbec hejbat, že to začne srůstat a začne se to hojit," přiznává Terminátor.

A dodává, že Pirátovi bude nejspíš na konci roku dokonce fandit. "On za to moje zranění samozřejmě nemůže, takže já mu do zápasu nemůžu popřát nic jinýho než hodně štěstí. Ať se z fejkovýho šampiona stane pravej champ. A doufám, že tahle jeho výzva, že vítěz bere všechno, platí i do té doby, až budu proti němu moct nastoupit. Protože já, i když se mi to teď říká blbě, věřím, že se vrátím a budu chtít, aby můj první zápas pak byl s Pirátem, ať už bude šampion nebo ne."

V ohrožení je teď samozřejmě také boxerský duel s muzikantem Marpem, který byl naplánován na konec února. Rozhodne se v následujících měsících. Ale Terminátor věří, že ještě neřekl poslední slovo. "Pokud to jen trochu bude možný, tak doufám, že neskončím kariéru takhle, ale před váma v ringu. A i kdyby to měl být můj poslední zápas, tak doufám, že bude s Pirátem. A doufám, že si bude pamatovat tyhle svý silácký řeči."

Už v sobotu Oktagon zavítá premiérově do Pardubic. Turnaj PRIME 4 bude možné sledovat také online na platformě Oktagon.tv. 

Zdroje:  Karlos Vémola Instagram

Nejnovější články