Viktor Pešta si jde pro milion dolarů. “Mám na to, abych to celé vyhrál,” říká před prvním zápasem v PFL

Viktor Pešta si jde pro milion dolarů. “Mám na to, abych to celé vyhrál,” říká před prvním zápasem v PFL zdroj: Profimedia

Viktor Pešta již ve středu poprvé zabojuje pod praporem organizace Professional Fighters League, kde může získat vskutku pohádkovou odměnu. Od dob UFC si prý ale i tak polepšil.

“Jsem tady už od pátku, je to podobný režim, jako v UFC. Mám takové záchvěvy nostalgie,” řekl Pešta úvodem posledního streamu a poukázal na focení, rozhovory s médii, podepisování plakátů, rukavic a další příjemné povinnosti. “Je to fajn být v nové organizaci a zažít zase něco nového.”

Během vysílání mu ještě nějaké to kilo do finální váhy chybělo. Prozradil, že je zvyklý dodělávat závěrečnou fázi ve vaně, sauně se spíše vyhýbá. “Sauna má tu nevýhodu, že člověk dýchá ten horký vzduch, což ho trochu oslabuje, není to úplně nejzdravější, obzvlášť pakliže tam má strávit více času.” Ve vaně používá teploměr a speciální tabulky, dle kterých reguluje teplotu a dobu pobytu. “Myslím si, že nebudu dělat moc, budou to asi dvě až tři kila. Vždycky se snažím co nejvíc váhy sundat přirozeně, dietou, i odvodňovat se snažím dietou,” nastínil a vysvětlil, že vysazuje sacharidy a sůl, takže tělo samo od sebe pustí hodně vody.

Turnaj se uskuteční v Arlingtonu. Viktora v PFL uvítá Omari Akhmedov, který si za svou kariéru stihl připsat 27 výher, 7 porážek a 1 remízu. Sluší se dodat, že zkušenosti už od roku 2013 sbíral v UFC, kde bojoval až do loňského roku. Před Peštou tedy stojí pořádná výzva, sám je přesvědčen, že půjde o větší sousto, než jaké představoval Stephan Puetz. “Žebříčkově je postavený výš, myslím si, že je papírově o něco lepší.” V PFL zkrátka o slabší soupeře nezavadí. Je zajímavé, že v polotěžké divizi figuruje také Argentinec Emiliano Sordi, s nímž se Pešta potkává na tréninku. “Přešel do Sanfordu a teď trénujeme spolu. Je to zajímavé… Oba víme, že spolu možná budeme zápasit,” řekl a dodal, že tréninky sice probíhají normálně, ale potenciální vzájemný zápas má v hlavě.

Všechny samozřejmě zajímá, jak si Pešta vede po finanční stránce. Bývalý šampion Oktagonu přiznal, že si polepšil. “Záleží, s čím se člověk srovnává. Já mám víc peněz, než jsem měl v UFC. Nicméně časy se trochu změnily, pokud vím, tak mám i víc peněz, než kolik je základní smlouva v UFC. Ale na druhou stranu je v UFC spousta bojovníků, jejichž výplaty se pohybují mnohem výš, takže to nejde takhle říct. Ale já osobně jsem si polepšil.”

Pešta si také pochvaloval vysoké zápasové tempo, v sezóně ho čekají dva souboje, následně v rámci play-off další dvě až tři klání. I přes velkou konkurenci si ale věří. “Stát se může cokoliv, člověk se může zranit, může něco zanedbat, ale věřím, že mám na to, abych to vyhrál.” Momentálně ani nepřemýšlí nad tím, co bude po turnaji, zároveň ale nevyloučil, že se jednoho dne znovu představí v Oktagonu, byť s promotéry v kontaktu není. “V poslední době jsme se nebavili, nicméně to, že jsem přešel jinam, myslím vzali celkem profesionálně, popřáli mi hodně štěstí. Myslím si, že tam není žádná zlá krev, nebo aspoň doufám.”

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Viktor Pesta (@viktorpesta)

Právě v Oktagonu má ostatně nevyřízené účty, jelikož se nakonec nedočkal zápasu s Karlosem Vémolou. Nyní už ale příliš nedoufá, že k němu vůbec někdy dojde. “Já bych ten zápas samozřejmě chtěl, chtěl jsem ho celou dobu, co jsem byl v Oktagonu, ale každý to viděl, že jakmile jsem přišel do polotěžké váhy, on shodil do střední. Teď jsem odešel a on se vrací do polotěžké. Ten zápas by se stejně nikdy nestal. Jen mi to potvrdilo, že je zbytečné ho nějak nahánět, on by do toho zápasu nikdy nešel. Nemá cenu brzdit svou kariéru a čekat, že ho k tomu někdo dokope. Karlos mě zkrátka v tuto chvílí vůbec nezajímá.”

Vraťme se ale k zápasu v PFL. Souboj s Akhmedovem se uskuteční ve středu, Pešta však naznačil, že přijde na řadu až kolem jedné hodiny ranní. Dobrou zprávou ale je, že tuzemští fanoušci mohou celý turnaj sledovat zcela zdarma na YouTube skrze oficiální kanál PFL.

Zdroje:  Viktor Pešta Instagram

Nejnovější články